20 серпня 2020, 16:35

Регулювання з питань ліцензування банків оптимізовано

Прес-служба НБУ

Національний банк оптимізував процедури погодження керівників та статутів банків, уточнив методику оцінки майнового стану фізичних осіб та запровадив процедуру перегляду рішень про визнання особи власником істотної участі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ пропонує до обговорення нові вимоги до розкриття інформації про споживчі кредити".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Також Національний банк узгодив норми Положення про ліцензування банків щодо професійного судження та погодження керівників банків з вимогами Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності".

Зазначається, що регулятор зменшив обсяг документів, які мають подаватися банками для погодження керівників. Тепер процес підготовки відповідного пакету документів полегшиться і економитиме час, який банки витрачають на погодження керівників. 

У НБУ наголосили, що спрощення пакету документів не означає пониження стандартів його розгляду. Відповідна інформація має бути відображена в анкеті, оновлену форму якої можна знайти на вебсайті Національного банку.  

Зокрема, регулятор очікує від банків відповідальної самостійної оцінки та перевірки керівників, а від керівників подання повної та достовірної інформації про себе. 

Так, у разі виявлення подання недостовірних даних в пакеті документів регулятор може застосувати відповідні заходи впливу до керівників та банків, включно з тими, що пов’язані із застосуванням ознак небездоганної ділової репутації. 

Крім цього, розширений перелік підстав для проведення Кваліфікаційною комісією Національного банку співбесіди з керівником банку під час його погодження. Тепер співбесіда в обов'язковому порядку буде проводитися з будь-яким керівником банку якщо:

- бізнес-модель та/або рівень організації корпоративного управління та внутрішнього контролю банку оцінені як такі, що створюють високий рівень ризику для життєздатності банку;

- керівник ніколи раніше не погоджувався регулятором або не погоджувався упродовж останніх п'яти років;

- банк системно важливий. 

Також Нацбанк запровадив процедуру надання попереднього висновку щодо узгодженості статуту із законодавством України у разі внесення змін, не пов'язаних зі зміною розміру статутного капіталу. 

Тепер до ухвалення рішення про затвердження змін до статуту можна буде звернутися до Національного банку для отримання попереднього висновку щодо таких змін. Це дозволить уникнути ситуацій, коли у разі наявності зауважень Національного банку до поданого банком затвердженого статуту потрібно скликати позачергові збори акціонерів та затверджувати нову редакцію статуту.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 19 серпня 2020 року №121 "Про затвердження Змін до Положення про ліцензування банків". Постанова набирає чинності 21 серпня 2020 року.

Нагадаємо, Нацбанк спростив доступ до депозитарних послуг та інвестиції в ОВДП.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати