В Україні набув чинності Закон №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У "Голосі України" опублікували закон про судову реформу".
Так, метою і завданням закону є комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя. Ним вноситься низка суттєвих змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя".
Зокрема, унормовано діяльність ВККС та ВРП, зокрема запроваджено новий порядок формування ВККС, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься ВРП за результатами конкурсу. До того ж cкорочено наполовину склад Верховного Суду (з 200 до 100 суддів) і зменшено посадовий оклад суддів ВС (з 75 до 55 прожиткових мінімумів). Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть:
- три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів;
- три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із Законом України "Про Вищий антикорупційний суд".
Також передбачено створення ВРП комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.
За словами Голови Верховного Суду Валентини Данішевської, судова система не вперше стикається з "наступом на гарантії її функціонування та з порушенням європейських стандартів незалежності судової влади". "Проте цього разу будуть знівельовані ті серйозні надбання останніх чотирьох років, які неодноразово були позитивно оцінені нашими міжнародними партнерами, бізнес-середовищем та правничою спільнотою. Україна, як демократична і правова держава, повинна утримуватися від прийняття неконституційних рішень у будь-якій сфері, а насамперед, у захисті прав і свобод людини", - зазначила вона.
"Верховний Суд виконуватиме покладені на нього завдання та функції, адже більш як 60 тис. справ очікують свого розгляду. Для нас важлива якість і своєчасність рішень Верховного Суду, на які сподіваються українські громадяни", - наголосила Голова ВС
Нагадаємо, Рада не підтримала відміну судової реформи Президента.