04 листопада 2019, 14:15

Президент підписав закон про судову реформу

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У судах повноваження мають лише 4598 суддів, - Голова ВРП".

Про це йдеться на сайті ВРУ.

Так, метою і завданням закону є комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя. Ним вноситься низка суттєвих змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя".

Зокрема, пропонується унормувати діяльність ВККС та ВРП, зокрема запровадити новий порядок формування ВККС, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься ВРП за результатами конкурсу. Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть:

  • три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів;
  • три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із Законом України "Про Вищий антикорупційний суд".

Також передбачається створення ВРП комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Нагадаємо, Рада не підтримала відміну судової реформи Президента.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати