У грудні 2024 року НАЗК здійснило моніторинг 380 проєктів нормативно-правових актів (НПА): 290 проєктів актів Кабінету Міністрів України та 90 законопроєктів. Про це повідомила пресслужба НАЗК.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Рада прийняла законопроєкт про забезпечення права ув’язнених та засуджених на надання БПД".
У НАЗК розповіли, що було проведено антикорупційну експертизу 17 проєктів НПА. За результатами антикорупційної експертизи в проєктах НПА ідентифіковано 37 корупціогенних факторів та надано 45 рекомендацій для їх усунення.
Наприклад, у законопроєкті "Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо надання державними і комунальними закладами платних послуг у сфері фізичної культури та спорту, що не є орендою" (№ 12284) НАЗК виявило положення, які створюють умови для корупційних зловживань. Йдеться про виведення з-під дії закону "Про оренду державного та комунального майна" правовідносин, що виникають при наданні державним або комунальним закладом у користування спортивних споруд державної та комунальної форм власності, внесених до Електронного реєстру спортивних споруд, пов’язаних з наданням платних послуг у сфері фізичної культури та спорту, що не є орендою.
НАЗК надіслало Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, а також Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики для розгляду рекомендації щодо усунення вищезазначених корупційних ризиків.
Також було проведено антикорупційну експертизу проєкту постанови КМУ "Про затвердження Порядку передачі релігійній організації в безоплатне користування (позичку) державного або комунального майна, яке є культовим майном". За інформацією НАЗК, було виявлено низку корупціогенних факторів, зокрема:
- встановлення нечіткого правового механізму ведення обліку об’єктів державного або комунального майна, яке є культовим майном, що сприяє реалізації дискреційних повноважень посадових осіб уповноваженого органу управління у непрозорий спосіб;
- відсутність завершеної та прозорої процедури прийняття рішень щодо передачі в користування (позичку) культового майна, яке належить до державної чи комунальної власності, що створює умови для корупційних зловживань.
У результаті НАЗК надало Державній службі України з етнополітики та свободи совісті, яке є розробником проєкту акта, рекомендації, врахування яких забезпечує встановлення прозорої процедури передачі релігійній організації в безоплатне користування (позичку) державного або комунального майна, яке є культовим майном.