05 вересня 2020, 9:11

На сьогодні приблизно в 79 судах правосуддя здійснює один суддя, - Олексій Маловацький

Прес-служба ВРП

На сьогодні приблизно в 79 судах правосуддя здійснює один суддя, приблизно в 10 судах не здійснюється правосуддя. В 10 судах працюють до 10 суддів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Третина всіх справ у адмінсудах пов’язані із захистом соціальних прав, - Олег Прудивус".

Про це повідомив під час роботи Міжнародної онлайн-конференції "Діалоги про правосуддя-2" акцентував увагу заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, зазначає прес-служба ВРП.

"Цей показник постійно змінюється. Тобто, десь 80 судів знаходиться на грані балансування або зовсім не працюють. Ця проблема потребує вирішення", - заявив він. 

Коментуючи показники оптимального навантаження на одного суддю в умовах можливого укрупнення судів, Олексій Маловацький зазначив, що в основу укрупнення судів має бути покладений досвід географічного об‘єднання з урахуванням навантаження на суддів. Для цього необхідно проаналізувати обсяг роботи суддів в кожному суді і при об’єднанні судів діяти таким чином, щоб вирівнювати навантаження на суддів.

Так, максимальний показник навантаження на одного суддю має бути не більше 1000 справ на рік, а не 2000-3000 справ як зараз. За його словами, це також забагато, але в нинішніх реаліях треба не перевищувати хоча б такий показник, щоб суд працював більш-менш ефективно.

Нагадаємо, Голова ВС заявила, що суди задовольняють близько 84% позовів громадян у соціальних справах.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати