04 вересня 2020, 16:24

Суди задовольняють близько 84% позовів громадян у соціальних справах, - Голова ВС

Судова влада України

У 2019 р. на розгляд окружних адміністративних судів надійшло понад 73 тис. позовних заяв у спорах з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян. Левову частку (68%) складають позови щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ відмовився надавати інформацію про конфлікт інтересів у суддів: НАЗК внесло припис Голові КСУ".

Про це зазначила Голова Верховного Суду Валентина Данішевська на ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції "Соціальні права та їх захист адміністративним судом", повідомляє Судова влада України.

За її словами, суди задовольняють близько 84% позовів у соціальних справах. "Це досить високий відсоток, - зазначила Голова ВС, - який свідчить про масовість порушень з боку держави соціальних прав громадян".

При цьому 15% рішень судів першої інстанції оскаржуються до апеляційної інстанції, а половина з них - до Верховного Суду. Загалом соціальні справи становлять близько 20% всіх справ, які розглядає КАС ВС.

Окремо Валентина Данішевська зупинилася на розгляді зразкових справ. Переважна більшість зразкових справ, які розглянув Верховний Суд, стосувалася спорів щодо виплат різних категорій пенсій, наприклад, внутрішньо переміщеним особам, військовослужбовцям тощо. За її словами, за два з половиною роки інститут зразкової справи вже довів свою ефективність. "Але говорячи про ефективність, - наголосила Голова ВС, - ми маємо на увазі передусім пришвидшення захисту прав громадян, а не зменшення кількості звернень до Верховного Суду".

Також Валентина Данішевська привернула увагу до проблеми виконання судових рішень, адже "все ще залишається високою кількість звернень до ЄСПЛ за захистом соціальних прав". Так, справи щодо невиконання судових рішень ("Іванов проти України" та "Бурмич проти України") знаходяться на контролі Комітету міністрів Ради Європи. Більшість заходів, які має вжити Україна, - це заходи загального характеру. Їх вирішення лежить у площині спільних дій парламенту, уряду та судової влади.

"Забезпечення виконання рішень як національних судів, так і Європейського суду з прав людини є нашим спільним обов’язком перед громадянами та перед міжнародними партнерами, насамперед Радою Європи. Ефективне виконання судових рішень здатне значно підвищити рівень довіри громадян до влади в цілому та судової системи зокрема", - наголосила Голова ВС.

Нагадаємо, ЄСПЛ присудив по €20 тис. ромам, яких затримали під час поліцейської операції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати