20 липня 2020, 13:48

На розвиток сфери трансплантації в Україні виділено понад 100 млн грн

Прес-служба МОЗ

Розвиток сфери трансплантації є одним з пріоритетних напрямів для нинішнього керівництва Міністерства охорони здоров’я.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОЗ змінило критерії країн "зеленої" зони".

Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, зазначає прес-служба МОЗ.

Так, у Міністерстві був створений відповідний підрозділ, розширена кількість закладів, де проводять трансплантації, а також окреслено подальші кроки. Усі українці, які потребують пересадки органів, повинні отримувати її в Україні, а не за кордоном. МОЗ працює над цим і цього року на галузь передбачено 112 млн грн. 

"Наша мета - щоб всі люди, які потребують трансплантації отримували допомогу саме в Україні. На сьогодні у нас 19 лікарень по всій країні, які можуть робити органну трансплантацію і 6 - які можуть робити трансплантацію кісткового мозку. У нас 112 млн на галузь трансплантації і ми вважаємо, що цих коштів вистачить до кінця року, в тому числі враховуючи темпи проведення трансплантацій, які демонструються протягом останніх місяців українськими лікарями", - наголосив Максим Степанов.

За його словами, наразі у сфері трансплантації існує ряд викликів: це і нерозвиненість донорського етапу, і необхідність розвитку системи центрів трансплант-координації, відсутність відповідного обладнання у лікарнях, а також підготовка хірургів. МОЗ системно працює над вирішенням цих питань і уже цього року у Міністерстві створений відповідний структурний підрозділ, а також вдвічі збільшена кількість закладів, де роблять трансплантацію.

Нагадаємо, до вересня МОЗ вдвічі збільшить кількість тестувань на коронавірус.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати