26 червня 2020, 13:21

Мін'юст звернувся до Президента щодо вето до змін до Кодексу з процедур банкрутства

Міністерство юстиції України направило звернення до Офісу Президента України з рекомендацію про застосування права вето до законопроекту №3322 (тепер вже закону №728-ІХ), яким внесено зміни до Кодексу України з процедур банкрутства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект про виконавче провадження: що передбачено".

Про це на своїй сторінці у Facebook заявила заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

"Чому ми такі незворушні у своїй позиції:

- норма, якою передбачається можливість проведення зборів кредиторів та участь в роботі комітету кредиторів онлайн, дійсно хороша і потрібна. Але чомусь порушує права усіх інших учасників процедури банкрутства, які можуть брати участь у цій роботі наживо і про котрих забули при написанні пункту про дистанцийну роботу;

- звільнення арбітражного керуючого від відповідальності. З тексту Закону так і не зрозуміло, від якого конкретно виду відповідальності звільняється арбкер: цивільно-правовової, адміністративної, дисциплінарної чи кримінальної?

- продовження строків на вчинення деяких процесуальних дій. Законом не забезпечено рівних прав для усіх учасників провадження у справі про банкрутство, оскільки продовжуються одні строки - і абсолютно нічого не сказано про ряд інших, котрі прямо впливають на процес;

- мораторій на початок процедури банкрутства лише боржників - юридичних осіб і лише за вимогами, що виникли у них з 12 березня 2020 р. Пряме порушення гарантованої Конституцією України рівності прав усіх суб’єктів права власності і господарювання. Про заборону господарським судам відкривати провадження - взагалі краще промовчу, адже зайва спроба розповідати про важливість незалежності судів, може й оскомину набити. Лише зауважу, що ці моменти також вказувало Головне юридичне управління ВРУ ще до голосування у другому читанні", - зазначила пані Коломієць.

За її словами, Законом №728-ІХ пропонується оголосити "мораторій на банкрутство" з 12.03.2020 р. - при тому, що, відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

"Окрім прямого і чергового порушення норм Конституції, не визначено порядок дій у провадженнях в справах про банкрутство, які на момент введення в дію цього закону вже відкриті з 12.03.2020 р.

Також можливість прийняти рішення про зупинення проведення аукціонів із продажу майна боржника. Боюсь спитати, а яким чином карантин впливає на електронні торги?", - зауважила Валерія Коломієць.

(для перегляду натисніть на зображення)

Коломієць-1

Коломієць-2

Нагадаємо, комісія розглянула подання про притягнення до відповідальності 14 приватних виконавців.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати