22 травня 2020, 12:06

Мінцифри проводить обговорення концепції розвитку штучного інтелекту в Україні

Прес-служба Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України створило експертний комітет та розробило концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, яку винесло на публічне обговорення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифри проводить обговорення законопроекту про віртуальні активи".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

"З метою визначення напрямів, механізмів і строків реалізації основних завдань розвитку технологій Штучного Інтелекту в Україні задля побудови конкурентоспроможної економіки України, сталого суспільства, вдосконалення системи державного управління, реалізації у цьому контексті прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб, Міністерство цифрової трансформації виносить на громадське обговорення проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні"", - ідеться у повідомленні.

У Мінцифри пояснили, що концепція передбачає:

  • розвиток людського капіталу та акцент на освіті розробників в сфері ШІ (їхні зарплати на ринку вдвічі вищі, чим звичайних програмістів);
  • розвиток підприємництва з використанням ШІ;
  • активне впровадження технологій ШІ в державному секторі та основних індустріях країни;
  • необхідність дотримання права на конфіденційність і прайвасі людини (планується розробити Етичний кодекс використання ШІ, враховуючи європейський досвід).

Зазначається, що особливу увагу приділено використанню ШІ у сфері кібербезпеки та оборони, оскільки дуже важливо мати правильний баланс між ШІ, розробленим сторонніми постачальниками та національними.

У Міністерстві додали, що до розробки концепції долучились найкращі практики у сфері штучного інтелекту з підтвердженим міжнародним успіхом, а також її було обговорено із понад 100 галузевими експертами.

Ознайомитись з документом можна за посиланням.

Свої зауваження та пропозиції до Концепції можна надіслати на e-mail: kompaniets@thedigital.gov.ua чи на поштову адресу 03150 м. Київ вул. Ділова, 24 до 12 червня 2020 року. (контактна особа - Компанієць Олександр Сергійович, тел. 044 256-79-49).

Нагадаємо, комплексну послугу єМалятко запустили ще в 16 містах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати