19 травня 2020, 16:23

Мінцифри проводить обговорення законопроекту про віртуальні активи

Прес-служба Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України оголосило про проведення публічного громадського обговорення Проекту Закону "Про віртуальні активи".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні запустили освітній серіал "Цифрові гроші"".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Документ винесено на обговорення з метою визначення правового статусу віртуальних активів, їх використання та обігу на ринку України, встановлення правових відносин на ринку віртуальних активів, регламентування процедур випуску віртуальних активів.

Свої зауваження та пропозиції до Проекту Закону модна надіслати на e-mail: dubetskyi@thedigital.gov.ua чи на поштову адресу: 03150, м. Київ, вул. Ділова, 24, до 5 червня 2020 р. (контактна особа - Дубецький Андрій Іванович, тел.: (044) 256-79-49).

Зокрема, законопроект застосовується до правовідносин, що виникають у зв’язку із обігом віртуальних активів в Україні, визначає права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері віртуальних активів.

Так, документом визначено терміни "біржа віртуальних активів", "віртуальний актив", "забезпечений токен", "зберігач віртуальних активів", "емісія віртуальних активів", "емітент віртуальних активів", "кваліфікований постачальник послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів", "ключ віртуального активу", "користувачі", "криптоактив (незабезпечений токен)", "постачальник послуг обміну віртуальних активів", "система обігу токенів", "фінансово-забезпечений стейблкойн", "токен-технологія", "токен", "токен-гаманець", "учасники сфери обігу віртуальних активів".

Загальними принципами державного регулювання обігу віртуальних активів є:

1) створення сприятливих умов для розвитку ринку віртуальних активів, а також для поширення застосування токен-технологій;

2) забезпечення прозорості державного регулювання ринку віртуальних активів, залучення громадськості до обговорення змін у державному регулюванні ринку віртуальних активів;

3) забезпечення прозорості, чесності і добросовісності ведення діяльності усіма учасниками ринку віртуальних активів з метою уникнення і протидії шахрайству та іншим видам протиправної діяльності;

4) забезпечення всебічного захисту прав осіб на віртуальні активи;

5) забезпечення всебічних, ефективних механізмів захисту прав та інтересів усіх учасників ринку віртуальних активів;

Читайте також: "FATF розповіла, як використовувати цифрові паспорти".

6) забезпечення рівності всіх учасників ринку віртуальних активів;

7) забезпечення захисту добросовісної конкуренції на ринку віртуальних активів;

8) проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з учасниками ринку віртуальних активів, зокрема, з постачальниками послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів та користувачами;

9) забезпечення технологічної нейтральності державного регулювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати