16 серпня 2022, 19:01

Латвія планує обмежити використання російської мови на роботі і в громадських місцях

Міністерство юстиції Латвії наразі працює над законопроєктом про обмеження двомовності, який передбачає обмеження використання російської мови на роботі та у громадських місцях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄС та 43 країни звернулися до росії з негайною вимогою вивести свої війська із Запорізької АЕС"

Про це повідомив міністр юстиції Латвії Яніс Борданс порталу Delfi.

За його словами, жителі Латвії мають можливість використовувати дві мови. Однак, ще у 2012 році на мовному референдумі 74,8% голосів було проти російської мови як другої державної.

Хоча референдум підтвердив прагнення визнати латиську мову як єдину державну, міністр зазначив, що довгострокові наслідки русифікації дозволили закріпити практику одночасного використання латиської та російської мов у повсякденному спілкуванні, місцях надання послуг та на роботі. За словами політика, це відбувається, незважаючи на те, що всі мешканці Латвії мають можливість щодня користуватися державною мовою.

"Суспільству потрібно знати, що латиська мова має використовуватися для ділових відносин, а також для спілкування на робочих місцях", - вважає Борданс. Він зазначив, що найближчим часом такий законопроєкт буде спрямований на обговорення, а опісля – на розгляд Сейму.

Закон також буде стосуватися оголошень про вакансії, які потребують знання російської мови. Наприклад, у тих випадках, коли роботодавець наймає не менше 50 співробітників і вимагає, щоб принаймні 5 співробітників знали або використовували мову, яка не є офіційною мовою Євросоюзу, або вважає, що знання цієї мови надасть кандидату перевагу. Законопроєктом передбачається, що така умова буде додатково розглянута Центром державної мови та Державною інспекцією праці. У свою чергу роботодавець повинен буде пройти відповідне узгодження з обома установами.

"Потрібно встановити заборону на використання мови, яка не є мовою Європейського Союзу, на додаток до державної мови при продажі товарів або надання послуг. Не виключено, що у телефонних та банківських повідомленнях також буде виключено російську мову", - повідомив міністр.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати