15 серпня 2022, 10:46

ЄС та 43 країни звернулися до росії з негайною вимогою вивести свої війська із Запорізької АЕС

ЄС та 42 країни звернулися до росії з негайною вимогою. У ній йдеться про вивід військ із Запорізької АЕС та всієї території України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Денис Монастирський: Контроль Запорізької АЕС відсутній, МВС готується до будь-яких сценаріїв"

У заяві, яку оприлюднили на сайті делегації ЄС при міжнародних організаціях у Відні, йдеться про те, що неспровокована та невиправдана загарбницька війна російської федерації проти України, суверенної держави, є грубим порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН.

"Ми рішуче підтримуємо важливість основоположних семи стовпів ядерної безпеки, як це викладено Генеральним директором МАГАТЕ Гроссі. Велику небезпеку для цих принципів становить контроль росії над Запорізькою АЕС – найбільшою АЕС Європи. Розміщення російського військового персоналу та озброєння на ядерному об’єкті є неприйнятним і порушує принципи безпеки та гарантій, які всі члени МАГАТЕ зобов’язалися поважати",- зазначається у заяві.

Країни світу переконані, що присутність російських військових сил на Запорізькій атомній електростанції заважає оператору та українській владі виконувати свої зобов’язання з ядерної та радіаційної безпеки відповідно до міжнародних конвенцій і стандартів безпеки МАГАТЕ, а також заважає МАГАТЕ виконувати свій мандат із гарантій.

"Ми закликаємо російську федерацію негайно вивести свої військові сили та весь інший неуповноважений персонал із Запорізької атомної електростанції, її найближчих околиць та всієї України, щоб оператор та українська влада могли відновити свої суверенні обов’язки в межах міжнародно визнаних кордонів України. Це також дозволить МАГАТЕ здійснювати верифікацію відповідно до зобов’язань України щодо гарантій у безпечних умовах і вчасно.

Ми повністю підтримуємо роботу МАГАТЕ та його Генерального директора з надання допомоги Україні у сферах ядерної безпеки та впровадження гарантій під час триваючої агресійної війни росії проти України, поважаючи при цьому повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою.

Як уже було зазначено в резолюції Ради керуючих GOV/2022/17, беззаперечно, що вторгнення росії та її подальша присутність на ядерних об’єктах України значно підвищують ризик ядерних інцидентів і аварій.

Ми рішуче засуджуємо використання росією дезінформації для спроби виправдати свої незаконні дії в Україні.Міжнародна спільнота притягне росію до відповідальності за її агресію, і росія має понести повну відповідальність за свої протиправні дії в Україні", – йдеться у заяві.

Заяву підписали представники Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Грузії, Німеччини, Греції, Угорщини, Ісландії, Ірландії, Італії, Японії, Латвії, Ліхтенштейн, Литви, Люксембургу, Мальти, Чорногорії, Нідерландів, Нової Зеландії, Північної Македонії, Норвегії, Польщі, Португалія, Республіки Корея, Республіки Молдова, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Туреччини, Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки, а також Європейського Союзу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати