16 вересня 2020, 18:56

КСУ визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика палата Конституційного Суду України 16 вересня ухвалила Рішення у справі щодо конституційності окремих положень Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ розглянув справу щодо конституційності окремих положень закону про державну службу".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, за наслідками розгляду вказаної справи КСУ ухвалено Рішення, яким окремі положення Закону визнано такими, що не відповідають Основному Закону України щодо:

- наділення Президента України повноваженнями утворювати Національне антикорупційне бюро України;

- призначати на посаду та звільняти з посади Директора Національного антикорупційного бюро України;

- визначати трьох осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України;

- визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України, його операційної та інституційної незалежності;

- затверджувати Положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.

Крім того, Конституційний Суд України закрив конституційне провадження у справі  щодо перевірки на відповідність Конституції України абзацу першого частини першої статті 1 Закону в частині визначення Національного антикорупційного бюро України як "державного правоохоронного органу".

Водночас Конституційний Суд вказав, що ВРУ має невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до Рішення.

Положення Закону, визнані неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення.

"Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено", - ідеться у повідомленні.

Текст Рішення буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду України у розділі "Акти КСУ".

Нагадаємо, КСУ розглянув справу щодо закону про державне соцстрахування.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати