10 квітня 2019, 12:13

Кіберполіція розпочала спецоперацію для протидії порушенням у сфері авторського права

Офіційний сайт Нацполіції

8 квітня операція "Пірати" стартувала по всій країні та триватиме до кінця місяця. Її основною задачею є посилення уваги до протидії злочинам, що вчиняються у сфері порушень авторських прав правовласників.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє начальник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк, зазначає офіційний сайт Нацполіції.

Читайте також: "Apple виграла семирічний спір щодо позначення iPad".

Так, у 2019 р. Кіберполіція припинила діяльність 100 піратських онлайн-кінотеатрів. Адміністраторів цих ресурсів було викрито на території Львівської та Закарпатської областей, а також в м. Києві. За словами пана Демедюка, захист інтелектуальної власності та протидія поширенню в мережі протиправного контенту є однією із ланок роботи підрозділу, тому Кіберполіція, як державний правоохоронний орган, має націлити свої зусилля на захист прав правовласників та звертати увагу громадян на використанні виключно легальних каналів отримання інформації та контенту. 

"Ми повинні навчитися поважати інтелектуальну працю, адже, на перший погляд, перегляд відеострічки на піратському ресурсі не несе ніякої загрози для безпеки суспільства, але водночас, такі дії провокують зловмисників в обхід законодавства порушувати права інших громадян, чиєю власністю і являються ці стрічки. Тому культура оплати авторського відео та аудіо контенту онлайн має розвиватися в Україні", - зазначив очільник Кіберполіції. 

Він також додав, що пірати не зацікавлені у наданні громадянам безкоштовного доступу до перегляду відеотворів. Основною їх метою є отримання грошей за розміщення рекламних оголошень на піратських ресурсах. Такий заробіток може стартувати від 500 доларів на місяць з одного сайту. При цьому немає гарантії того, що цей ресурс не несе у собі шкідливого програмного забезпечення.

Водночас Кіберполіція закликає правовласників звертатися до підрозділу із повідомленнями щодо порушення їх авторських прав. Для цього фізичні особи та представники юридичних осіб можуть використовувати форму зворотного зв’язку на сайті Кіберполіції.

Нагадаємо, цього тижня в Україні має запрацювати Вищий антикорупційний суд.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати