09 квітня 2019, 17:53

Apple виграла семирічний спір щодо позначення iPad

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Окружний суддя США Ліам О'Грейді (Liam O'Grady) 27.03.2019 р. виніс рішення на користь компанії Apple. В результаті компанія RXD Media зазнала поразки в судовому спорі щодо позначення «iPad», який тривав з 2012 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Айпад

У 2012 р. компанія RXD Media, яка займається сервісом хмарного збереження файлів, стверджувала, що раніше використовувала це позначення у своїй платформі ipad.mobi, а також що вона була створена на 2 роки раніше, ніж Apple випустила свій планшетний комп'ютер. Це рішення підтримує одне з рішень Апеляційної комісії по товарних знаках, які були прийняті на користь Apple у 2018 р. Це означає, що станом на сьогодні справа завершена.

«Навіть якщо припустити, що доказ використання IPAD.mobi, iPad.mobi або їх варіацій з використанням елементів дизайну можна розглядати як демонстрацію використання «iPad» як окремого знака Opposer, проте ми вважаємо, що термін «iPad» просто описує послуги Opposer. До того ж Opposer не вдалося встановити, що такий термін набув відмінної риси. Оскільки Opposer не довів, що він має попередній майновий інтерес до марки IPAD, твердження Oposer про ймовірність плутанини зазнає невдачі», – зазначив суддя О'Грейді.

Процес RxD Media, LLC проти IP Application Development, LLC (однієї з багатьох компаній, які Apple використовує у своїй юридичній та діловій діяльності) розпочався після позову RXD Media, в якому стверджувалося, що використання Apple позначення «iPad» збиває з пантелику її клієнтів. Тепер RXD Media помітно відображає його як частину сайту з ім'ям ipadtoday.com.

Айпад1

«RXD не надала жодних доказів того, що її знак мав би вважатися автономним «iPad», а не складовим «ipad.mobi», – продовжив суддя О'Грейді. – Оскільки RXD не має пріоритету в правах на торгову марку «iPad», вона не може забезпечити будь-яких прав на торгову марку щодо захисників».

Під час цього процесу Apple зробила зустрічний позов про те, що RXD Media порушує права на торгову марку Apple iPad. Суддя О'Грейді з цим погодився: «Докази порушення величезні».

Таким чином, RXD Media не має права використовувати торгову марку «iPad» для найменування своїх сервісів, оскільки вона вже закріплена за пристроєм, який було створено Apple. Ні Apple, ні RXD Media ще не прокоментували це рішення.
Цікаво, що RXD Media – не перша компанія, яка висунула претензії до Apple з приводу найменування планшетів. У 2010 р. американська корпорація судилася за права на бренд iPad з японською компанією Fujitsu. Тоді Apple довелося заплатити 4 млн доларів за передачу прав на торговельну марку «iPad».

За інформацією AppleInsider.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати