31 травня 2023, 11:07

КГС ВС висловився щодо стягнення збитків з директора, який виплачував собі завищену зарплату

Пресслужба Верховного Суду

Товариство звернулося до господарського суду з позовом про стягнення з директора товариства понад 264 тис. грн збитків. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, будучи директором товариства, нараховував та виплачував собі в період із травня 2020 року до моменту припинення трудових відносин з товариством (до 28 вересня 2021 року) щомісячну винагороду в необґрунтовано завищеному розмірі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обрано голову Великомихайлівського районного суду Одеської області"

Про це повідомляє пресслужба ВС.

Розмір нарахованої та виплаченої відповідачеві щомісячної винагороди перевищував розмір винагороди, що встановлений штатним розписом товариства, затвердженим рішенням від 28 лютого 2020 року Єдиного учасника товариства.

Рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, позов задоволено повністю. Суди попередніх інстанцій виходили з того, що відповідач порушив норми чинного законодавства та статуту, затвердивши своїм наказом від 22 травня 2020 року новий штатний розпис товариства, встановивши собі як директору товариства посадовий оклад у розмірі 32 тис. грн на місяць.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду зазначив, що суди попередніх інстанцій встановили, що директор товариства 22 травня 2020 року видав наказ про те, що він приступає до виконання обов'язків директора товариства «з оплатою згідно штатного розпису». Відповідно до цього штатного розпису в товаристві існувала посада директора з посадовим окладом 13 тис. грн. Однак після вступу на посаду директора товариства він цього ж дня своїм наказом затвердив новий штатний розпис товариства. Місячний фонд заробітної плати товариства зазнав змін за рахунок збільшення посадового окладу, зокрема, його директора – з 13 до 32 тис. грн.

Згідно з абз. 1 ч. 3 ст. 64 ГК України підприємство, серед іншого, самостійно встановлює свій штатний розпис. Відповідно до статуту товариства його директор подає загальним зборам учасників на затвердження штатний розпис товариства. Втім, у матеріалах справи немає письмового рішення Єдиного учасника товариства про встановлення відповідачеві місячного посадового окладу в розмірі 32 тис. грн або затвердження штатного розпису товариства з таким посадовим окладом директора товариства.

Колегія суддів касаційної інстанції виснувала, що суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку, що директор товариства на підставі ч. 5 ст. 65 ГК України, частин 1–3 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а також положень Статуту товариства несе відповідальність перед товариством за збитки, заподіяні товариству своїми винними діями або бездіяльністю, – за правильність нарахування та виплати заробітної плати.

Постанова КГС ВС від 17 травня 2023 року у справі № 914/3433/21 за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати