15 лютого 2021, 14:07

Кабмін схвалив законопроєкт про відставку директора НАБУ Артема Ситника

Сьогодні Кабмін на позачерговому засіданні підтримав законопроєкт, яким звільняє чинного директора НАБУ. Відповідну правку за усної пропозиції одного з міністрів було додано до законопроєкту, який змінює процедуру обрання нового директора НАБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін: "До речі, запропонована процедура гарантує Зеленському обрання підконтрольного йому Директора. Конкурсна комісія: 3-х членів делегує РНБО, 6 - КМУ (з них 3 міжнародні експерти). За нашою інформацією, звільнення Ситника — особисте рішення Володимира Зеленського. Таким чином останній відреагував на початок розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19".

Шабунін

Для перегляду натисніть на зображення

Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ.

В НАБУ відреагували на це рішення та зауважили, що Закон України "Про НАБУ" містить вичерпний перелік підстав звільнення Директора Національного бюро з посади, рішення Конституційного Суду серед них немає.

Трохи згодом ОАСК ухвалив звільнення Артема Ситника з позиції очільника НАБУ.

У НАБУ зазначили, що рішення ОАСК розцінюють як втручання у свою роботу і збираються його оскаржувати. З приводу цього рішення висловились і в Офісі Президента, зазначивши, що Перелік підстав для звільнення директора НАБУ може змінити тільки ВРУ, а не суд.

У листопаді 2020 року Кабмін підтримав передачу повноважень щодо звільнення директора НАБУ до Верховної Ради.

Міністр юстиції Денис Малюська розповів, що в планах Міністерства повернути Президенту повноваження призначати та звільняти директора НАБУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати