28 жовтня 2020, 9:30

НАБУ оскаржить рішення ОАСК щодо звільнення Артема Ситника з посади

Прес-служба НАБУ

Національне антикорупційне бюро оскаржить рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо звільнення Артема Ситника з позиції очільника НАБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ОАСК ухвалив звільнення Артема Ситника з позиції очільника НАБУ".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Рішення Окружного адміністративного суд Києва щодо діяльності Національного бюро та Директора НАБУ є заангажованим і абсурдним у правовому сенсі. Його справжня мета - заблокувати роботу інституції, яка викрила суддів ОАСК на масштабних зловживаннях та спробі захоплення влади", - ідеться у повідомленні.

Як зазначається, 26 жовтня 2020 року ОАСК ухвалив рішення, яке, із-поміж іншого, зобов’язує Кабмін визначити окремого міністра та направити його до НАБУ для координації діяльності інституції, надає вказівки Раді національної безпеки та оборони взяти під контроль діяльність Національного бюро та містить ще низку вказівок, у тому числі - заступникам Директора НАБУ.

У НАБУ зазначили, що рішення ОАСК від 26 жовтня розцінюють як втручання у свою роботу і, безумовно, оскаржить його.

"Фактично, йдеться про спробу у будь-який спосіб усунути з посади Директора НАБУ як гаранта інституційної незалежності та спроможності організації розслідувати факти вчинення корупційних дій посадовцями топрівня та перетворити сам орган у керовану "кишенькову" структуру. Наслідком цього стане повне блокування розслідувань багатомільярдних корупційних зловживань в українській владі", - коментують у НАБУ.

Також у НАБУ наголосили, що звільнення Директора НАБУ з посади може відбуватися виключно на підставах, передбачених Законом "Про Національне антикорупційне бюро України". Наразі таких підстав не існує. Тож Артем Ситник продовжує виконувати свої повноваження, НАБУ працює в штатному режимі. Будь-які спроби ОАСК знайти обхідні шляхи для реалізації суддями, підозрюваними у захопленні влади, своїх амбіцій є такими, що нищать довіру до судової влади та справедливого судочинства.

Офіс Президента також відреагував на рішення ОАСК та зазначив, що перелік підстав для звільнення директора НАБУ може змінити тільки ВРУ, а не суд.

Нагадаємо, ОАСК повернув позов Черновецького щодо статусу російської мови.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати