27 листопада 2020, 10:15

Кабмін підтримав передачу повноважень щодо звільнення директора НАБУ до Верховної Ради

Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів підтримав проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Розсекречено: інтерв’ю з Артемом Ситником"

Про це йдеться у Телеграм-каналі Мін'юсту.

Мета законопроєкту – забезпечити процедурні гарантії нормальної роботи НАБУ після набрання чинності рішення Конституційного Суду України. Ми нічого радикально не змінюємо, проте забезпечуємо збереження статусу-кво до набрання чинності закону, який впровадить новий порядок призначення директора НАБУ відповідно до рішення КСУ.

Так, проєктом Закону пропонується усунути суперечності між Конституцією України та Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України». Зокрема, передбачається внесення змін до статей 1 та 6 цього Закону:

  • визначити, що НАБУ утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до вимог Закону;
  • встановити повноваження Верховної Ради України приймати рішення про звільнення Директора НАБУ з посади за наявності підстав, визначених частиною четвертою статті 6 Закону;
  • встановити, що особа, призначена на посаду Директора НАБУ, продовжує виконувати свої повноваження до моменту призначення Директора Національного антикорупційного бюро України в порядку, визначеному Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України», але не пізніше спливу строку його повноважень.

Нагадаємо, Кабмін схвалив фінальний проект Держбюджету на 2021 рік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати