28 жовтня 2020, 10:10

Перелік підстав для звільнення директора НАБУ може змінити тільки ВРУ, а не суд, - Офіс Президента

Офіційне інтернет-представництво Президента України

В Офісі Президента прокоментували рішення Окружного адміністративного суду міста Києва за позовом до Національного антикорупційного бюро України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАБУ оскаржить рішення ОАСК щодо звільнення Артема Ситника з посади"

Зазначається, що Офіс Президента неодноразово наголошував на своїй принциповій позиції – ніякого, зокрема політичного та медійного, втручання в роботу судової гілки влади. Вирішення будь-яких суперечок, до яких залучені антикорупційні органи держави або окремі посадові особи цих органів, у жодному разі не повинне зашкодити інституційній спроможності та незалежності антикорупційної інфраструктури. Створення та ефективна робота такої інфраструктури цілковито відповідають національним інтересам України.

Повідомлення про рішення Окружного адміністративного суду міста Києва за позовом до Національного антикорупційного бюро України викликали певні занепокоєння у суспільстві та стали підставою для очевидних спекуляцій. Виходячи з відповіді НАБУ на такі повідомлення, в Офісі констатують, що вказане рішення не можна вважати остаточним через те, що воно буде оскаржене. З огляду на відповідь міністра юстиції України Дениса Малюськи, зазначається, що НАБУ як було, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом. Це є важливою складовою ефективного та прогресивного розвитку держави.

"Виключний перелік підстав для звільнення директора Національного антикорупційного бюро України міститься у чинному законодавстві. Цей перелік може бути змінений лише за рішенням Верховної Ради України, а не суду", - йдеться у коментарі.

Конституційний Суд України нещодавно визнав деякі положення Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» такими, що не відповідають Конституції. Це рішення є остаточним та не підлягає оскарженню. Незалежно від того, як будь-хто оцінює це рішення, для народних депутатів України існує об’єктивна потреба переглянути положення закону про НАБУ, скорегувавши їх з огляду на конституційні норми. В Офісі Президента сподіваються, що народні обранці не затягуватимуть цей процес, та наголошують, що незалежність та інституційна спроможність НАБУ мають бути забезпечені й надалі.

У повідомленні нагадали, що Володимир Зеленський одразу після приходу до влади ліквідував усі перепони для ефективної роботи Національного антикорупційного бюро, яку послідовно блокували протягом попередніх п’яти років. Ще у травні 2019 року Президент доручив МЗС забезпечити НАБУ можливість самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами у розслідуванні корупційних злочинів. У жовтні 2019-го Глава держави підписав закон, який надав НАБУ повну оперативну незалежність – так зване право на прослуховування. Понад рік тому запрацював і Вищий антикорупційний суд. Отже, всі політичні рішення для того, щоб НАБУ разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою могли показати відмінний результат, були ухвалені.

Офіс Президента очікує від антикорупційних органів саме такого результату та застерігає всіх, хто так чи інакше зацікавлений у руйнації антикорупційних органів, від спекуляцій та спроб створити державі інституційні проблеми. Вектор розвитку чітко окреслено Президентом – корупції не місце в Україні за будь-яких обставин.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати