14 травня 2020, 16:30

Інформація щодо витоку персональних даних додатку "Дія" не підтвердилася, - Нацполіція

Прес-служба МВС України

Поліцейські у рамках розслідування кримінального провадження провели ряд оперативно-слідчих дій та не виявили фактів кібератак на державний мобільний застосунок "Дія".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Онлайн-сервіс "Дія": який є функціонал та як він допомагає юристу?".

Про це повідомляє прес-служба МВС України.

Так, 12 травня слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації) Кримінального кодексу України. При цьому роботу ресурсу, який протиправно розповсюджував персональні дані громадян, було оперативно заблоковано.

"У рамках досудового розслідування проведені первинні оперативно-слідчі дії. За їх результатами встановлено, що інформація, поширена у соціальних мережах, зокрема і в телеграм-каналах, має ознаки фрагментарних наборів даних, скомпільованих з різних джерел і ресурсів, включаючи Опендатабот - сервіс, який працює в популярних месенджерах і дозволяє отримати актуальні дані про компанії.

При цьому варто відзначити, що інформація про нібито кібератаки і кібервразливість системи "Дія", не підтвердилася: працівники Департаменту кіберполіції не виявили фактів кіберінцідентів.

Також встановлено, що актуальність інформації ряду баз відповідає наповненню більш ніж річної давності. Проте остаточні висновки будуть зроблені за результатами комплексу слідчих дій, в тому числі і спеціальної комп'ютерно-технічної експертизи", - зазначили у МВС України.

Нагадаємо, Мінцифри спростувало чутки про злиття персональних даних із онлайн-сервісу "Дія".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати