12 травня 2020, 11:16

Мінцифри спростувало чутки про злиття персональних даних із онлайн-сервісу "Дія"

Прес-служба Мінцифри

Вчора телеграм-бот UA Baza злив базу даних з 26 млн водійських посвідчень. Чутки, що до цього причетна "Дія" - безпідставні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Онлайн-сервіс "Дія": який є функціонал та як він допомагає юристу?".

Про це зазначає прес-служба Мінцифри.

У Міністерстві зазначили, що дані чутки безпідставні і ось чому:

  • Дія не має власної бази даних і не накопичує таку інформацію. Мобільний застосунок лише відображає інформацію з реєстрів.
  • В Україні 9,5 млн. водійських посвідчень, 6,5 млн з яких відображаються в Дії. В мережі з’явилася інформація про дані 26 млн посвідчень водія. 
  • Окрім цього, поряд із "даними 26 млн. посвідчень", зловмисники у боті раніше поширювали інші бази, які не вперше були доступні в даркнеті. Наприклад, паролі від особистих сторінок Вконтакті, LinkedIn тощо. 

"Зловживання використанням персональних даних громадян недопустиме! Служба Безпеки України вже проводить слідчі дії стосовно зловмисників, що поширюють таку інформацію в інтернеті", - зазначають у Мінцифрі.

У відомстві звернули увагу, що намагаючись віднайти інформацію про себе в різних нелегальних ботах, ви самі надаєте зловмисникам дані про себе.

Нагадаємо, провайдер-ФОП має право застосовувати спрощену систему оподаткування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати