03 березня 2020, 10:58

І знову про початок податкової реформи: які неузгодженості 1209-1 усуватиме?

Марина Хеленюк
Марина Хеленюк «Stron Legal Services» юрист

27 лютого 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (попередньо – законопроект 1209-1).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Податкова реформа 2020: що ховає Закон №1209-1".

Закон передбачає гармонізацію та уніфікацію нормативно-правової бази у частині регулювання податкових та митних відносин. По суті, Законом вносяться зміни до низки законодавчих актів України для приведення їх у відповідність як один з одним, так і з іншими чинними нормативно-правовими актами.

Внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стосуються декількох аспектів, зокрема, порядку направлення вимоги про сплату недоїмки та розміру штрафних санкцій за порушення вимог Закону.

Так, передбачено штраф для банків у розмірі 100% суми єдиного внеску, у разі порушення банком вимог щодо перерахування та видачі коштів для виплати заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок.

Закон України «Про судовий збір» зазнав змін у частині встановлення розміру ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги. Максимальна величина ставки не повинна перевищувати відповідно 15 та 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Змінено формулу розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої сільськогосподарський товаровиробник має право на отримання бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Також Законом узгоджено питання розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади, що здійснюють реалізацію державної податкової та митної політики, зокрема, у 63 законах було замінено термін «органи доходів і зборів» на контролюючі органи, визначені Податковим кодексом.

Читайте також: "Президент підписав зміни до закону про ЄСВ".

Крім того механізм адміністрування і механізм оскарження рішень по донарахуванню з ЄСВ визначено чіткіше. Закон сприятиме вдосконаленню процедури адміністрування податків та зборів, дотриманню принципу справедливості оподаткування.

Загалом, варто відзначити, що Закон є системно пов’язаним та суміжним із законопроектом №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», який 11 лютого 2020 р. було направлено Президенту України на підпис. Разом ці нормативні акти передбачають початок Податкової реформи в Україні 2020 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати