01 липня 2020, 18:08

Голова Держекоінспекції запропонував поправки до земельного законодавства

Держекоінспекція

Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований запропонував поправки до проекту ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інші законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин" №2194 на засіданні Комітеті ВР з питань аграрної та земельної політики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція стягнула на користь держави суму збитків у розмірі 166 тисяч грн".

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

"Самовільне зайняття земельних ділянок, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу, порушення строків повернення тимчасово зайнятих земель або неприведення їх у стан, придатний для використання за призначенням – це ті порушення, за які саме Держекоінспекція проводить розрахунок шкоди, заподіяної державі та територіальним громадам. Законопроект пропонує позбавити Держекоінспекцію повноважень щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбаченні статтями 53 та 54 КУпАП", – написав Андрій Мальований.

Посадовець пояснив, чому обґрунтування народних депутатів усунути ДЕІ недоцільні.

Так, перший аргумент, щоб не дублювалися повноваження з Держгеокадастром. "Проте ще жодного разу не виникала ситуація, щоб було притягнуто до відповідальності суб’єкта господарювання за одне порушення двома різними органами", – зазначив Андрій Мальований.

Другий аргумент, щоб передати функції нагляду до виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад.

"Проте місцеві органи влади не мають повноважень розраховувати завдану шкоду. Це призведе до погіршення стану земель і безкарності несумлінних суб'єктів господарювання", – написав голова ДЕІ. 

Зокрема, Держекоінспекція підготувала інформаційну довідку для Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, де виклала свою позицію та запропонувала відповідні поправки до законопроекту.

"Зняття обмежень з господарської діяльності, аби земельні ресурси стали доступніші для населення та бізнесу, не можуть прийматися в спосіб, коли зникає контроль за цільовим використанням поверхневого (родючого) шару ґрунту. Переконаний, що належний захист природи нашої країни не заважатиме, а навпаки стимулюватиме розвиток земельних відносин", – підсумував Андрій Мальований.

Нагадаємо, Раді рекомендують прийняти за основу законопроект про упорядкування питань захисту викривачів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати