01 липня 2020, 10:15

Раді рекомендують прийняти за основу законопроект про упорядкування питань захисту викривачів

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону про упорядкування окремих питань захисту викривачів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Утворено конкурсну комісію для обрання члена НКРЕКП".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зокрема, члени Комітету розглянули проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів" (№3450), яким пропонується внести зміни до Закону "Про запобігання корупції", що створять правову основу для здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал повідомлення, що сприятиме належному та якісному упорядкуванню процедури розгляду повідомлень про корупцію.

Так, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону №3450 за основу, передбачивши можливість внесення змін до Закону "Про запобігання корупції", що стосуються вдосконалення захисту викривачів, але не передбачені у редакції першого читання.

Зазначається, що народні депутати розглянули проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції" (№3524), який приводить положення Податкового кодексу у відповідність до Закону "Про запобігання корупції". Зокрема, передбачено внесення змін до статей 179 та 342 Кодексу в частині зазначення правильної назви Закону "Про запобігання корупції", проведення спеціальної перевірки, уніфікації термінології.

Також був розглянутий проект Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції" (№3525), яким пропонуються подібні до попереднього законопроекту зміни внести до Митного кодексу.

Комітет визнав обидва законопроекти такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства і не містять корупційних ризиків та рекомендує головному Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти їх за основу.

Комітет також розглянув питання щодо кваліфікаційного відбору кандидатів на представників від Верховної Ради України до складу конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами одержаними від корупційних та інших злочинів.

Нагадаємо, ВРП пропонує закріпити обов’язково розглядати висновки щодо законопроектів стосовно судоустрою.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати