21 лютого 2020, 12:55

ЕВА не підтримує нові вимоги виробництва коньяку

EBA

Компанії-члени Асоціації виступили проти ініціативи обов’язкового використання частки вітчизняної сировини при виробництві коньяку в Україні. Такі зміни пропонуються у законопроекті №2431 від 13 листопада 2019 р. зі щорічним зростанням частки використання внутрішньої сировини до 85% з 1 січня 2027 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нові вимоги до маркування продукції можуть призвести до її скорочення постачання, - EBA".

Про це зазначають у EBA.

Чим аргументується така позиція компаній?

По-перше, така вимога суперечить Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Згідно з однією зі статей Угоди, жодна зі сторін не повинна встановлювати будь-які правила внутрішнього кількісного регулювання щодо вмісту у товарах частки внутрішньої сировини. Крім цього, автори проекту Закону у своїй аргументації посилаються на нормативно-правові акти ЄС, які втратили чинність, або ж на ті, що насправді не містять вимог щодо частки використання сировини, вирощеної у відповідному географічному регіоні, при виробництві коньячного спирту. Крім цього, Україна не зможе виготовляти коньяк з 1 січня 2026 р., оскільки це є географічним зазначенням Франції. Тому встановлення норм щодо частки після цієї дати є недоцільним.

По-друге, проект Закону не передбачає, яким чином встановлюватиметься походження сировини. Враховуючи те, що в Україні відсутній актуальний Виноградний кадастр, буде досить складно з’ясувати походження того чи іншого виноматеріалу. Також, відсутні можливості у державної податкової служби щодо визначення відсотку у готовій продукції вітчизняної сировини. При цьому за порушення вимог встановлюється чималий штраф у розмірі 200% вартості продукції, але не менше 15 000 грн.

По-третє, запропонована ініціатива спотворює конкуренцію на ринку. На переконання бізнесу, така вимога обмежить доступ до ринку нових коньячних виробників, оскільки їм доведеться закуповувати спирти внутрішнього виробництва у достатній кількості у своїх конкурентів, які можуть завищувати ціну або просто відмовляти у такому продажі. Водночас відкрити нове виробництво коньяку без закупівлі вітчизняних виноматеріалів буде неможливо, оскільки працювати тільки на заготівлю сировини збитково.

Читайте також: "EBA: Бізнес підтримує лібералізацію відносин роботодавець-профспілка".

"Прийняття даного проекту Закону може також призвести до втрат державного бюджету та скорочення робочих місць як результат ускладнених умов ведення господарської діяльності. Якщо зупиниться виробництво коньяку, то, за оцінками експертів Асоціації, бюджет недоотримає сотні мільйонів гривень у вигляді податків та зборів, понад сто мільйонів гривень податків по суміжних виробництвах, а також щомісячний акцизний податок з реалізації рітейлом підакцизних товарів та сплати за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями.

Зважаючи на це, експерти Асоціації звертаються до народних депутатів - ініціаторів законопроекту з проханням сприяти його відхиленню", - вказали в EBA.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати