19 лютого 2020, 16:29

EBA: Бізнес підтримує лібералізацію відносин роботодавець-профспілка

EBA

На сьогодні в країні ведуться активні дискусії щодо оновлення трудового законодавства. Так, однією з пропозицій є прийняття основного документу на заміну ще радянського Трудового кодексу. Водночас існуючі більш профільні закони також потребують осучаснення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Регулювання ринку цінних паперів: останні зміни".

Про це зазначили в EBA.

Так, діючий закон про профспілки було прийнято ще 1999 р. Водночас в грудні 2019 р. у ВРУ було зареєстровано Проект Закону №2681 щодо окремих питань діяльності професійних спілок. Законопроектом передбачається 5 ключових змін:

  • до складу первинної профспілкової організації має входити не менше 10 членів профспілки, а на одному підприємстві може бути утворено не більше 2 первинних профспілкових організації (наразі ж для створення профспілкової організації потрібно від 3 осіб);
  • положення щодо обов’язку роботодавця відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу - із законодавства виключається (а це не менше 0,3% фонду оплати праці). Адже часом дане положення переростає в зловживання повноваженнями і колективним договором сума може бути збільшена - інколи і до 3% від фонду оплати праці;
  • зобов’язання роботодавця перед профспілками будуть регламентуватися колективним договором (до прикладу, зобов’язання забезпечувати приміщеннями тощо);
  • зобов’язання роботодавця на вимогу профспілкових органів надавати письмовий дозвіл на отримання в банках інформації про наявність коштів на рахунках підприємства також буде виключено. Крім цього, виключається зобов’язання роботодавця надавати у тижневий строк інформацію щодо умов та оплати праці працівників, соціально-економічного розвитку підприємства;
  • роботодавець буде зобов’язаний надавати на запити профспілок інформацію щодо виконання колективних договорів і угод.

"Європейська Бізнес Асоціація підтримує необхідність осучаснення нормативної бази в контексті діяльності профспілок. Наразі важливою є лібералізація та адаптація відносин роботодавець-профспілка і перегляд повноважень профспілок. Адже ще з радянських часів профспілки в Україні мали не зовсім притаманні функції управління майном, перевірки роботи закладів торгівлі, громадського харчування, охорони здоров’я, дитячих закладів, гуртожитків тощо.

Водночас через брак часу, який витрачається на вищезазначені функції, профспілки не завжди мають можливість повноцінно здійснювати свій прямий функціонал - захист прав працівників.

Тому бізнес підтримує пропонований функціонал для профспілок з акцентом на захист прав працівників - інформувати, консультувати та надавати дієвий захист працівникам, права яких порушив роботодавець. Крім цього, опікуватися питанням професійного розвитку працівників, спрямовувати кошти на їх навчання, як це, за інформацією компаній-членів Асоціації, відбувається в інших розвинених країнах", - зазначили в EBA.

Читайте також: "Нові вимоги до маркування продукції можуть призвести до її скорочення постачання, - EBA".

На думку бізнес-спільноти, вищезазначений законопроект сприятиме приведенню законодавства про профспілки у відповідність до вимог сучасності, утвердженню принципів правової держави, а також підвищенню рівня захищеності працівника.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати