Мати, яка програла процес щодо місця проживання дитини, до набуття судовим рішенням законної сили вивезла доньку в іншу країну, де отримала позитивне для себе рішення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Неможливість замінити імена батьків у документах становить порушення Конвенції, - ЄСПЛ".
У ситуації, що склалася, розбирався ЄСПЛ у справі "Владімір Ушаков проти Росії" (заява №15122/17), зазначає "ECHR: Ukrainian Aspect".
Так, Владімір Ушаков, який проживав у Фінляндії, одружився з громадянкою Росії. Незабаром у них народилася дочка, але дружина через хворобу залишила доглядати дитину у батька. Стосунки подружжя погіршилися, і жінка поїхала на лікування до Росії.
Після її повернення до Фінляндії розпочався шлюборозлучний процес, який завершився рішенням суду про спільну опіку над дитиною, яка мала проживати з батьком. Але до постановлення остаточного рішення верховним судом жінка встигла без згоди чоловіка вивезти дитину до Росії і звідти повідомила Ушакова про те, що донька до нього не повернеться.
Батько подав запит про повернення дочки відповідно до Гаазької конвенції про цивільні аспекти міжнародного викрадення дітей. Але міський суд м. Санкт-Петербург встановив, що дитина постійно не проживала у Фінляндії, а також те, що її виїзд з Фінляндії і залишення в Росії не були незаконними у значенні ст. 3 Гаазької конвенції. Також стан здоров’я дочки підпадав під дію винятка для негайного повернення відповідно до ст. 13 (b) Гаазької конвенції. Оскарження цього рішення успіху не мало.
Тоді В. Ушаков звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на відхилення судами Росії його заяви про повернення його дочки в Фінляндію.
Читайте також: "У КСУ зазначили, чому ч. 5 ст. 176 КПК України обмежує право особи на свободу".
У результаті суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 8 (право на повагу до сімейного життя) Конвенції з прав людини та основоположних свобод та присудив сатисфакцію у розмірі 16,250 євро.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Владімір Ушаков проти Росії" (заява №15122/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.