Попри те, що авіаперевізники здійснювали рейси у заборонених напрямках, позбавлення їх експлуатаційних сертифікатів порушувало ст. 1 (захист власності) Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Прес-реліз рішення у справі "Tiramavia S.R.L. та інші проти Республіки Молдова" (заяви №54115/09, №55707/09 і №55770/09) оприлюднений на сайті ЄСПЛ, зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".
Читайте також: "Пенсійні спори потребують особливо уважного ставлення, - ЄСПЛ".
Як зазначається, місцевий орган Державного управління цивільної авіації (CASA) виявив порушення правил безпеки ЄС авіакомпанії і видав припис про виправлення порушень. Проте через протести європейських аеропортів щодо літаків однієї з авіакомпаній, а також через те, що літаки інших авіакомпаній літали в ризикові пункти призначення, незважаючи на заборону польотів в тих напрямках, CASA достроково приступило до скасування усіх експлуатаційних сертифікатів.
CASA раніше також заборонило молдавським перевізникам літати в Ірак та Афганістан, але це рішення на момент позбавлення авіакомпаній сертифікатів не набрало чинності. Національні суди підтвердили це рішення регулятора.
Тоді компанії звернулися до Європейського суду з прав людини, аргументуючи, що скасування їх експлуатаційних сертифікатів авіаперевізників є Порушенням ст. 1 (захист власності) Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Як зазначається, суд у Страсбурзі став на сторону авіаперевізників, присудивши кожній 3 тис. євро, як справедливу сатисфакцію.
З текстом прес-релізу рішення у справі "Tiramavia S.R.L. та інші проти Республіки Молдова" (заяви №54115/09, №55707/09 і №55770/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, ЄСПЛ відмовив підприємцю у захисті за ст. Конвенції.