14 лютого 2020, 14:22

ЄСПЛ присудив €7 тис. адвокатові, якого позбавили свідоцтва за сварки із суддею

ECHR. Ukrainian Aspect

Ельчин Юсіф оглу Намазов був захисником чоловіка, якого звинувачували в порушенні громадського порядку після участі в демонстрації опозиції. На чотирьох судових засіданнях адвокат мав словесні сварки із суддею, який в кінцевому підсумку прийняв офіційне рішення повідомити Асоціацію адвокатів Азербайджану про порушення захисником правил адвокатської етики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Коли ЄСПЛ презюмує справедливість суду на національному рівні".

У своєму рішенні суддя зауважив, що під час допиту свідка обвинувачення адвокат вимовляв різні фрази, які повинні були розцінюватися як порушення адвокатської етики. Захиснику не надали копію цього судового рішення або протоколи засідань, під час яких той сварився із суддею.

Згодом в асоціації адвокатів встановили, що Намазов порушив Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність, і подали заяву до суду для того, щоб заборонити юристу займатися адвокатською практикою.

Так, на підставі цієї заяви суд ухвалив рішення про позбавлення Намазова права на здійснення адвокатської діяльності. Юрист оскаржував таке рішення стверджуючи, серед іншого, що він не ображав суддю, а намагався захистити свого клієнта. Водночас асоціація адвокатів не перевірила це належним чином. Але апеляція та касація успіху не мали.

Тоді Намазов звернувся до Європейського суду з прав людини,передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись по суті на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод,  він скаржився на те, що позбавлення права на адвокатську діяльність було незаконним і не переслідувало законної мети.

Читайте також: "ЄСПЛ: чи буде упередженим перегляд рішення в межах одного суду?".

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 8 Конвенції та присудив 7 тис. євро як компенсацію завданої адвокатові моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Намазов проти Азербайджану» (№ 74354/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати