Фрідріх-Карл Франц з 1997 року працював нотаріусом, коли у 2013 році голова апеляційного суду м. Целле ухвалив рішення про його усунення з посади. Нотаріус оскаржив таке рішення. Справу було передано на розгляд до палати з нотаріальних питань того ж суду.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Остаточне судове рішення - не завжди остання інстанція для журналістів".
Юрист подавав скарги на упередженість суддів, але ці скарги були відхилені як неприйнятні і зрештою апеляційний суд залишив в силі рішення про усунення нотаріуса з посади. В основу рішення були покладені законодавчі норми про те, що нотаріус повинен бути усунений з посади, якщо його економічна ситуація, спосіб управління бізнесом або його поведінка щодо депозитів ставили під загрозу інтереси користувачів юридичних послуг.
Подальші оскарження у Федеральному суді та Федеральному конституційному суді успіху не мали.
Тоді Франц звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Посилаючись на статтю 6§3 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на відсутність незалежного і неупередженого судового розгляду.
Втім, суд у Страсбурзі не побачив порушень конвенційних гарантій.
З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Франц проти Німеччини» (№ 29295/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, ЄСПЛ дослідив умови правомірності лікування неосудної особи.