12 лютого 2020, 14:05

ЄСПЛ: чи буде упередженим перегляд рішення в межах одного суду?

ECHR. Ukrainian Aspect

Фрідріх-Карл Франц з 1997 року працював нотаріусом, коли у 2013 році голова апеляційного суду м. Целле ухвалив рішення про його усунення з посади. Нотаріус оскаржив таке рішення. Справу було передано на розгляд до палати з нотаріальних питань того ж суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Остаточне судове рішення - не завжди остання інстанція для журналістів".

Юрист подавав скарги на упередженість суддів, але ці скарги були відхилені як неприйнятні і зрештою апеляційний суд залишив в силі рішення про усунення нотаріуса з посади. В основу рішення були покладені законодавчі норми про те, що нотаріус повинен бути усунений з посади, якщо його економічна ситуація, спосіб управління бізнесом або його поведінка щодо депозитів ставили під загрозу інтереси користувачів юридичних послуг.

Подальші оскарження у Федеральному суді та Федеральному конституційному суді успіху не мали.

Тоді Франц звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на статтю 6§3 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на відсутність незалежного і неупередженого судового розгляду.

Втім, суд у Страсбурзі не побачив порушень конвенційних гарантій.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Франц проти Німеччини» (№ 29295/16)  у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ дослідив умови правомірності лікування неосудної особи.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати