11 червня 2020, 18:40

Денис Шмигаль відзвітував про перші 100 днів роботи Уряду

Урядовий портал

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відзвітував за підсумками 100 днів роботи Кабінету Міністрів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Головам місцевих адміністрацій пропонують самостійно призначати заступників".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Як зазначається, у своєму вступному слові очільник Уряду наголосив, що "перші 100 днів роботи Уряду насправді короткий період, але він виявився доволі складним", в першу чергу через пандемію коронавірусу та економічну кризу, ним викликаній.

"Нашим Урядом був вчасно введений карантин, який напевно зберіг тисячі життів, це дало змогу нам підготувати медичну систему до тих випробувань, з якими ми стикнемся в подальшому. Ми опанували коронавірус, пройшли перші три місяці по помірному сценарію, ми не звалилися в ту прірву, в яку звалилися Італія, Іспанія і інші країни в світі, але сьогодні ця загроза все ще лишається актуальною", - зазначив Прем’єр-міністр, принагідно закликавши українців не нехтувати засобами особистої безпеки, дотримуватися дистанції і не розслаблятися.

Також Денис Шмигаль заявив, що Уряду вдалося забезпечити медичну систему засобами індивідуального захисту. "На початку епідемії наповнення лікарень першої хвилі засобами індивідуального захисту і ліками складало менше 40%, менше 70% було забезпечення лікарень медперсоналом. Сьогодні ці показники коливаються між 70-80%. Тобто перша хвиля медичної системи готова прийняти достатньо велику кількість хворих в разі необхідності", - зазначив він.

За словами Прем’єр-міністра, Уряду також вдалося швидко вжити заходів з підтримки вразливих категорій людей та малого і мікро-бізнесу. 

"Швидкі зміни до бюджету дали змогу реагувати на COVID досить ефективно, - продовжив Денис Шмигаль. - Ми створили фонд для боротьби  з COVID на майже 65 млрд гривень, і це дає нам можливість і сьогодні оперативно реагувати на виклики, які пов’язані тепер уже з наслідками епідемії. Ми розуміємо ці наслідки, їх вплив на економіку, і розуміємо куди рухатись".

Крім того, Прем’єр-міністр зазначив, що одним з основних завдань Уряду на цей рік є розігрів економіки. Для цього, за його словами, Уряд вживає класичні підходи, які відомі в усьому світі. Це збільшення державних замовлень, підтримка власних виробників, це інвестування у Велике будівництво тощо.

Зазначається, що за перші 100 днів своєї роботи Уряд дав новий поштовх реформі децентралізації. "Ми завершили формування перспективного плану громад цілої України. Сьогодні ми ведем дискусію з формування районів. З 430 районів ми сформуємо 129. І це буде завершенням основного етапу реформи децентралізації", - заявив Денис Шмигаль, додавши, що реформа буде завершена в цьому році і місцеві вибори восени відбудуться уже за новим адміністративно-територіальним поділом.

"Ми прийняли програму стимулювання економіки. Була створена Рада економічного розвитку України, куди були залучені всі найкомпетентніші науковці, бізнесмени, асоціації, аналітики, експерти, які допомогли Уряду скласти потужну програму для подолання наслідків COVID-19, яка називається "Економічне відновлення", та містить більше 230 конкретних заходів", - заявив очільник Уряду.

Також Прем’єр-міністр нагадав, що Уряд ефективно співпрацює з НБУ, що дозволило знизити облікову ставку з 11% до 6%, та завершив переговори з Міжнародним валютним фондом, ухваливши Меморандум, за яким Україна отримає 5 млрд доларів протягом двох років на вигідних для України умовах.

Так, за словами Дениса Шмигаля, в перші 100 днів своєї роботи Уряд також створив Антикризовий штаб в галузі енергетики та узгодив Меморандум з виробниками електроенергії з відновлювальних джерел.

"Вперше за 5 років Уряд долучився безпосередньо до Мінських переговорів, в яких безпосередньо бере участь Віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Рєзніков", - продовжив Денис Шмигаль, додавши, що Уряд буде активно продовжувати цю роботу, щоб максимально наблизити мирне врегулювання.

Нагадаємо, Уряд схвалив проект меморандуму про порозуміння з виробниками "зеленої" електроенергії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати