12 квітня 2019, 12:17

Чому в аудиторських фірмах спостерігається висока плинність кадрів

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Робота в аудиторській фірмі, де віддача роботі досить висока, не буває простою. Можливо, це й є основною причиною плинності кадрів? Експерти з персоналу не погоджуються з цим, пояснюючи часті звільнення низкою передумов.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Етика та культура: внутрішні аудитори назвали ключові елементи успіху організації".

Так, часто причина звільнення криється в неправильному доборі працівників. Зазначається, що неякісний добір кадрів може бути наслідком некомпетентності рекрутера, поспіху закрити вакансію, бажання швидше отримати гонорар за найм нового фахівця або ж надання недостовірної інформації кандидатом чи недостатнє інформування сторін про вимоги на цю посаду. У 99% випадків саме це слугує причиною звільнення.

Крім цього, погана адаптація або її відсутність викликає передчасне звільнення ще на випробному терміні. Якщо новий співробітник не зміг налагодити відносини з колегами, не розібрався з професійними обов’язками, не відчув себе на потрібному місці, то на рішення про звільнення не доведеться довго чекати.

Значну частину доби людина проводить на своєму робочому місці. Тому від того, наскільки комфортні умови праці для неї створені, залежить рішення про подальшу роботу в компанії та її результативність. Тісні, мало освітлені приміщення, погані кліматичні умови, неякісне обладнання або його недоліки тощо - усе це чинники, що викликають невдоволеність робочим простором.

Особиста неприязнь до керівництва, низька оцінка його професійних якостей або методів управління, особиста образа чи конфлікт також може стати причиною звільнення працівника. Також відсутність кар’єрного просування, професійного розвитку та навчання може спровокувати бажання змінити роботу.

Часті конфлікти, зосередження на міжособистісних відносинах, загострена конкуренція, взаємні претензії працівників, емоційна напруга серед колег - усе це свідчення відсутності згуртованості колективу. Причини можуть бути різні - від неоднакового ставлення керівництва до певних працівників і виокремлення улюбленців до особистої неприязні одних співробітників до інших.

Також можливість ширше застосувати свої здібності і, відповідно, вища заробітна плата можуть стати визначними чинниками, які переманять працівника в іншу компанію. Це спостерігається зазвичай на всіх рівнях персоналу. Роботодавці цінують амбітність співробітників, але вона може стати причиною звільнення, якщо працівники не бачать можливості кар’єрного зростання в межах компанії. Також незадоволеність професією і бажання змінити спеціальність спонукають людей шукати нове застосування своїм компетенціям деінде.

Читайте також: "Обов’язкова ротація аудиторів здійснюється відповідно до встановлених вимог".

Найкращий спосіб зарадити високій плинності кадрів - тримати руку на пульсі всіх змін, що відбуваються в колективі в цілому та з кожним працівником окремо, й реагувати на тривожні сигнали.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати