05 квітня 2019, 18:08

Обов’язкова ротація аудиторів здійснюється відповідно до встановлених вимог

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Незалежна рада з регулювання аудиторської діяльності Південно-Африканської Республіки (South African Independent Regulatory Board for Auditors, IRBA) повідомила, що близько 17% компаній, що співпрацюють з фондовою біржею Йоганнесбурга (JSE), почали застосовувати принцип обов’язкової ротації аудиторів (Mandatory Audit Firm Rotation, MAFR) на чотири роки раніше за встановлений законодавством строк.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Етика та культура: внутрішні аудитори назвали ключові елементи успіху організації".

Так, 64 компанії, які здійснили зміну суб’єкта аудиторської діяльності, повинні будуть повторити процедуру аж у 2027 та 2028 рр. Решта компаній, які виконували цю процедури більше, ніж 10 років тому, повинні провести ротацію до 1 квітня 2023 р.

Водночас у 2018 р. 35 компаній змінили аудиторів, ще 9 - на початку 2019 р.

Виконавчий директор IRBA Бернард Агульяс (Bernard Agulhas) зауважив: "Ми налаштовані оптимістично та маємо надію, що до кінця року більше 120 компаній, що складають третину комісії, виконають вимоги. Це дасть змогу свіжим поглядом оцінити їхню фінансову звітність".

Нагадаємо, аудиторські фірми не забезпечують гендерну рівність серед співробітників на керівних позиціях.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати