Юридична фірма, що представляє британських власників автомобілів Mercedes-Benz, розпочала офіційні судові дії проти німецької компанії-виробника. Позивачі вимагають компенсації за те, що компанія ввела в оману щодо викидів дизельних автомобілів. Такі дії свідчать про порушення встановлених законом екологічних норм.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Новий-старий логотип Peugeot"
Про це повідомляє британська газета The Guardian.
Британська юридична компанія Hagens Berman подала позов до вищого суду в Лондоні, стверджуючи, що Daimler, власник Mercedes-Benz, поставив в автомобілі спеціальні пристрої, які штучно знижують показники кількості викидів.
Такий позов уже не перший в автомобільній галузі. Спочатку стало відомо, що Volkswagen та інші виробники встановили подібні пристрої. Європейські автобудівники виплатили мільярди євро у вигляді штрафу та судових виплат споживачам, яких обдурили.
Юридична компанія Hagens Berman вже зібрала свідчення 33 тис. потенційних заявників з Великобританії та сподівається забезпечити виплати у розмірі до 5 тис. фунтів стерлінгів кожному.
У позовній заяві вказано, що автовиробник обдурив регуляторів і споживачів та порушив законодавство Великобританії про споживання, продаючи автомобілі з помилковими даними про викиди. Ідеться про те, що автомобілі викидали більше шкідливих оксидів азоту в реальних умовах, ніж зазначено в документах авто.
Це, мабуть, буде першою справою за участю компанії Mercedes-Benz, яка потрапить до британських судів. Є відомості, що, окрім Hagens Berman, юридичні фірми Leigh Day, PGMBM та Slater and Gordon також зареєстрували свій намір висунути претензії. Маркетингові кампанії останніх трьох фірм уже зібрали десятки тисяч потенційних заявників. Тому позови, ймовірно, будуть об’єднані в рамках єдиного колективного судового розгляду.
Подібні судові дії у США призвели до того, що Mercedes-Benz виплатив 700 млн доларів (508 млн фунтів стерлінгів) тисячам водіїв. Стів Берман, американський адвокат, який вів переговори з Mercedes у США, заявив, що виробник автомобілів скоріше за все зробить те саме й у Великобританії.
Mercedes-Benz та Daimler заперечують звинувачення. Представник Daimler заявив: «Ми вважаємо, що претензії, подані британськими юридичними фірмами, є безпідставними, і ми будемо захищатись від них».
Британська компанія Hagens Berman підрахувала, що до 1,2 млн заявників, включаючи приватних користувачів, орендарів та власників автопарків, можуть приєднатися ще 700 тис. постраждалих власників транспортних засобів у Великобританії за період з 2008 по 2018 рік. Загальна теоретична вартість цих вимог складатиме понад 1 млрд фунтів стерлінгів.
Заявники стверджують, що автомобілі Mercedes-Benz були оснащені системою скорочення показників викидів. Daimler переконує, що автомобілі дотримуються найсуворіших норм викидів та є найчистішими дизельними автомобілями у світі. Майкл Галлахер, адвокат, який очолює офіс компанії Hagens Berman, заявив, що Mercedes-Benz завдав значної шкоди покупцям своїх автомобілів: «Mercedes порушив довіру своїх клієнтів».