За перші шість місяців цього року до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів) внесено 2018 осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як НАЗК та інші держоргани працюють із повідомленнями викривачів".
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
Зазначається, що усі дані осіб вносяться до реєстру після рішення суду та притягнення їх до відповідальності (накладання штрафів, позбавлення волі тощо).
З них:
- 429 осіб вчинили кримінальні правопорушення;
- 1532 притягнуті до адміністративної відповідальності;
- 57 осіб притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
Зокрема, найчастіше до реєстру потрапляють працівники (колишні працівники) Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) та Національної поліції.
Так, до Реєстру корупціонерів потрапило 102 працівника Державної кримінально-виконавчої служби:
- 2 працівників притягнуті до кримінальної відповідальності. Обидва – за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. За званнями це рядовий та сержант внутрішньої служби.
Причини:
- працівник ДКВС запропонував заарештованому, який конфіденційно співпрацював зі слідством, передавати наркотики на територію в’язниці;
- працівник ДКВС прийняв обіцянку хабаря за пронесення наркотиків, мобільних телефонів та сім-карт до них на територію в’язниці.
- 99 працівників притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне неподання декларації, зокрема: 8 – за несвоєчасне подання декларації за минулий рік; 35 – за несвоєчасне подання декларації після звільнення; 48 – за несвоєчасне подання декларації перед звільненням; 8 – за несвоєчасне подання декларації за минулий рік та декларації перед звільненням.
- 1 працівник притягнутий до дисциплінарної відповідальності. Йому оголошена догана за несвоєчасне подання декларації.
Також 175 працівників Національної поліції поповнили списки Реєстру. З них: 12 працівників органів Національної поліції притягнуті до кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення та 5 поліцейських за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди.
Причини:
- отримання хабаря за відсутність слідчих дій для встановлення причетності обвинуваченого до вчинення кримінального правопорушення;
- отримання хабаря за нескладання протоколу про порушення правил дорожнього руху, а також керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.
Як зазначається, 7 поліцейських за зловживання впливом, тобто прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої особи за вплив на ухвалення рішення
Причини:
- вплив на ухвалення рішення про закриття кримінального провадження,
- вплив на ухвалення рішення про "активізацію" розслідування кримінального провадження;
- вплив на ухвалення рішення про встановлення не всіх обставин дорожньо-транспортної пригоди та непритягнення винного до адміністративної відповідальності;
- вплив на безпосереднього керівника для повернення вилучених працівниками поліції піротехнічних засобів та їх подальший продаж;
- вплив на ухвалення безпосереднім керівником позитивного рішення для обвинуваченого за фактом отримання малолітньою особою тілесних ушкоджень.
- 156 працівників органів Національної поліції притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання декларації.
За несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані притягнуто 1 поліцейського.
Водночас, 7 поліцейських притягнуто до дисциплінарної відповідальності. З них: 4 були звільнені за отримання неправомірної вигоди або подарунку; 3 отримали догану за невжиття заходів щодо недопущення конфлікту інтересів а також вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів; 1 отримав сувору догану за декларування недостовірної інформації.
Так, у порівнянні з попереднім роком цьогоріч кількість притягнутих до відповідальності та внесених до реєстру працівників Національної поліції і працівників Державної кримінально-виконавчої служби знизилася на 33% у поліцейських і на 11% у працівників ДКВС.
Нагадаємо, НАЗК визначило корупційні ризики у законопроекті про електронні комунікації.