21 липня 2020, 18:51

НАЗК визначило корупційні ризики у законопроекті про електронні комунікації

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило антикорупційну експертизу законопроекту "Про електронні комунікації".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК назвало корупціогенні ризики у законопроекті про безпеку донорської крові".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зазначається, що проект закону передбачає впровадження інтернету як універсальної послуги на всій території країни, а також відсутність "пакетності" у наданні послуг мобільного та інтернет-зв’язку для користувачів. Також він більш чітко регулюватиме роботу компаній, які надають послуги доступу до інтернету.

Так, експерти НАЗК визначили такі корупційні чинники у положеннях проекту Закону:

1. Створення регуляторного органу із невизначеним статусом та покладання на нього контролюючих функцій загрожує невиправданим розширенням державного регулювання.

2. Повноваження регулятора дублюють повноваження Антимонопольного комітету, що створює ризик "корупційної" конкуренції за повноваження.

3. У проекті закону вживаються оціночні поняття, які можуть довільно тлумачитися державними інституціями з корупційною метою.

4. Законопроект передбачає проведення лише позапланових перевірок підприємств, чим порушуються вимоги Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Водночас розширюються підстави для проведення перевірок.

5. Проект Закону вимагає від підприємств надати "достатньо інформації" про виконання вимог законодавства, однак не визначає, яка саме інформація має бути передана. Це створює корупційні ризики при проведенні заходів державного нагляду (контролю).

6. Проект закону зобов’язує забудовників обладнати нові житлові будинки чи інші будівлі мережами і пристроями для надання електронних комунікаційних послуг. Водночас, він не передбачає застосування санкцій за невиконання цього обов’язку. Це створює корупційні ризики при прийнятті готових об’єктів будівництва.

"Висновок та рекомендації експертизи НАЗК надасть Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації та Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики для опрацювання перед другим читанням законопроекту", - зазначили у НАЗК.

Нагадаємо, НАЗК створило Єдиний держреєстр звітності політичних партій.

(для перегляду натисніть на зображення)

Info_EK

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати