Інформацію про можливі факти корупційних правопорушень викривачі можуть подавати до державних органів чи органів місцевого самоврядування спеціальними каналами.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НАЗК створило Єдиний держреєстр звітності політичних партій".
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
Щоб такі повідомлення були опрацьовані якомога швидше та коректніше, вони повинні:
- містити фактичні дані: про обставини правопорушення, місце та час його вчинення та особу, яка його вчинила,
- бути достовірними,
- містити інформацію, яку викривач отримав під час своєї трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності.
У НАЗК вказують, що такі повідомлення викривачів, можуть бути як анонімними, так і з зазначенням авторства. Анонімне повідомлення викривача розглядають:
- якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи чи містить фактичні дані, які можуть бути перевірені;
- впродовж 15 днів (може бути продовжено до 30 днів) з отримання повідомлення.
"У разі підтвердження вказаної інформації керівник відповідного органу, якого стосується повідомлення, усуває правопорушення, його наслідки та забезпечує притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції, а саме Національне агентство з питань запобігання корупції, Національне антикорупційне бюро України, Національна поліція, Державне бюро розслідувань тощо", - вказали у НАЗК.
При цьому повідомлення із зазначенням авторства розглядають:
- якщо воно містить фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного правопорушення, і вони можуть бути перевірені;
- строки та порядок перевірки:
- якщо повідомлення не належить до компетенції органу, до якого воно надійшло - заявника повідомляють про це у 3-денний строк із роз’ясненням щодо компетенції органів або юридичних осіб, уповноважених на проведення перевірки або розслідування відповідної інформації;
- якщо повідомлення надійшло до органу, до компетенції якого належить його розгляд, то попередня перевірка проводиться впродовж 10 робочих днів з отримання.
Читайте також: "НАЗК визначило корупційні ризики у законопроекті про електронні комунікації".
За результатами перевірки може бути призначене внутрішнє розслідування тривалістю 30 днів (може бути подовжено до 45 днів), матеріали передані до органів, які проводять досудове розслідування, або ж провадження може бути закрите.