15 вересня 2020, 13:23

Рада ухвалила заяву щодо подій у Білорусі

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Постанову 3053а "Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комітет ВРУ рекомендує прийняти в цілому законопроект про розвідку".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що Постановою Верховна Рада України затвердила Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь і доручила Голові Верховної Ради України забезпечити невідкладне направлення тексту Заяви до парламентів іноземних держав та міжнародних парламентських організацій.

У тексті Заяви сказано, що ВРУ вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. Вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

"Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян", - сказано в документі.

ВРУ також засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

Зокрема, ВРУ вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Також рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян. "Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси", - йдеться у Заяві.

Україна рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі і вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі. «Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України».

Читайте також: "Україна - не Білорусь. П'ять відмінностей Києва-2014 від Мінська-2020".

ВРУ закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Як один із варіантів вона пропонує: "Нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати