16 квітня 2021, 18:04

ТОП-10 новин тижня

Ліквідація ОАСК, продовження локдауну у Києві та кримінальна відповідальність за недостовірне декларування: зібрали для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Набув чинності Закон про всеукраїнський референдум

Всеукраїнський референдум оголошується за народною ініціативою на вимогу не менш ніж 3 мільйонів громадян України, а його предметом може бути тільки одне питання.

2. Президент ініціював невідкладну ліквідацію ОАСК

Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва», який окрім ліквідації ОАСК передбачає створення нового суду - Київського міського окружного адміністративного суду, юрисдикція якого буде поширюватися на місто Київ.

В Раді суддів України відреагували на це рішення та вирішили звернутися до Президента та ВРУ щодо відсутності правових підстав для ліквідації ОАСК.

3. Локдаун у Києві продовжили до 30 квітня

Школи та дитсадки залишаться закритими, громадський транспорт і далі працюватиме по спецперепусткам, а кафе та ресторани продовжать працювати на виніс.

4. Адвокатам дозволили користуватися громадським транспортом під час локдауну

Проїзд можливий при наявності службових посвідчень та засобів індивідуального захисту.

5. Кабмін призначив Олексія Любченка головою ДПС

До цього часу він обіймав посаду Голови ДПС відповідно до укладеного контракту на період дії карантину.

6. ВРУ підтримала у першому читанні законопроект про конституційну процедуру

Законопроектом пропонується прийняти окремий закон, який визначить порядок здійснення КСУ своїх повноважень, підстави і порядок звернення до суду, процедуру розгляду справ, постановлення і виконання рішень КСУ та надання висновків.

7. Рада попередньо підтримала кримінальну відповідальність за недостовірне декларування

Умисне внесення недостовірних відомостей до декларації може каратися обмеженням/позбавленням волі до трьох років, громадськими роботами та позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років.

8. Удосконалення механізму протидії рейдерству: законопроект прийнято у першому читанні

Серед нововведень - можливість проведення окремих реєстраційних дій щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб без втручання людини.

9. Чоловіки отримали право йти у декретну відпустку

Верховна Рада прийняла Закон, який створює новий вид відпустки -  відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, яка оплачується за рахунок роботодавця. Відпустка може бути надана батьку або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

10. Рада підтримала нову схему розмитенння "євроблях"

Прийняті законопроекти стосуються автомобілів, які ввезені на територію України фізичними особами до початку 2021 року. Одна людина може розмитнити один автомобіль однієї категорії (легковий автомобіль, вантажний або прицеп).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати