12 квітня 2021, 12:13

Набув чинності Закон про всеукраїнський референдум

11 квітня набув чинності Закон про всеукраїнський референдум.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Предметом всеукраїнського референдуму може бути одне питання, яке стосується:

  1. затвердження закону про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України;
  2. загальнодержавного значення;
  3. про зміну території України;
  4. про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

Не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

  • що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;
  • що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  • щодо питань податків, бюджету, амністії;
  • віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Рішення, прийняте на всеукраїнському референдумі, може бути змінене виключно шляхом всеукраїнського референдуму не раніше ніж через три роки з дня його прийняття.

Право голосу на всеукраїнському референдумі мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років і які не визнані у встановленому законом порядку недієздатними.

Виборець реалізує своє право голосу шляхом подання бюлетеня на паперовому носії або шляхом електронного голосування в порядку, визначеному законом.

Виборці мають право ініціювати проведення референдуму за народною ініціативою, бути членами комісій з проведення референдуму та брати участь у анітації та контролем за проведенням референдуму.

Всеукраїнський референдум оголошується за народною ініціативою на вимогу не менш ніж 3 мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення всеукраїнського референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по 100 000 підписів у кожній області.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати