15 квітня 2021, 16:51

Рада попередньо підтримала кримінальну відповідальність за недостовірне декларування

Пресслужба ВРУ

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 4651, внесений Президентом України, яким посилила адміністративну та кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС визначив, хто є суб’єктом кримінального правопорушення щодо зловживання впливом"

Про це повідомляє пресслужба ВРУ.

Законопроектом передбачено наступне:

  • зміни до примітки  ст. 172-6 «Порушення вимог фінансового контролю» КУпАП  та примітки до ст. 366-2 «Декларування недостовірної інформації» ККУ для уточнення суб’єктів відповідних правопорушень. Відтак особи, що звільнились з органів державної влади або місцевого самоврядування та не подали декларації у наступному році  після звільнення нестимуть відповідальність;
  • включення до переліку корупційних правопорушень склади кримінально караних діянь, передбачених ст. 366-2 Кримінального кодексу «Декларування недостовірної інформації» та ст. 366-3 Кримінального кодексу «Неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»;
  • встановлення кримінальної відповідальності за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб або на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • віднесення складу кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 366-2 та 366-3 Кримінального кодексу, до нетяжких злочинів.
  • передбачити за недостовірне декларування санкцію у вигляді обмеження та позбавлення волі на строк до двох років в залежності від суми недостовірно задекларованого майна. 
  • передбачити за умисне неподання суб’єктом декларування декларації санкцію у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати