15 квітня 2021, 16:07

РСУ звернеться до Президента та Верховної Ради щодо відсутності підстав ліквідації ОАСК

Пресслужба РСУ

15 квітня 2021 року у режимі відеоконференцзв'язку відбулося позачергове засідання Ради суддів України, у якому взяли участь 24 члени Ради, на якому обговорювали законопроекти Президента щодо ліквідації ОАСК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба РСУ.

Відтак, члени Ради схвалили звернення до Президента України та народних депутатів України.

"Рада суддів вважає, що внесенню на розгляд парламенту законопроєктів, які передбачають ліквідацію (реорганізацію) суду (-ів) має передувати їх широке обговорення, зокрема професійними суддями. Розгляд законопроєктів у Верховній Раді повинен відбуватися з урахуванням позиції суддівського корпусу з ключових питань. Лише за таких умов можливе прийняття законів, які відповідатимуть загальносуспільним та загальнодержавним інтересам", - йдеться у зверненні.

Також в Раді суддів наголосили, що наразі не здійснюється така зміна системи судоустрою або адміністративно-територіального устрою, яка б передбачала ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва: "Ліквідація будь-якого суду в такий спосіб є посяганням на Конституцію України та призведе не тільки до колапсу та краху судової гілки влади, а й до краху України, як правової держави".

В листі також повідомляють про те, що передача справ з одного суду до іншого призведе до того, що розгляд справ розпочнеться спочатку, в силу положень частини 14 статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України, а отже, позивачі будуть роками чекати на своє законне та обґрунтоване рішення суду, а відтак показник доступності до правосуддя в аспекті адміністративного судочинства буде суттєво погіршений не лише на території міста Києва, а і на території Київської області.

Автори звернення підсумували, що наразі відсутні правові підстави для внесення та, відповідно, прийняття запропонованих Президентом України проєктів Законів.

Нагадаємо, в Офісі Президента повідомили про те, що Президент ініціює невідкладну ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва.

В законопроектах, які ініціював Президент, пропнується створити новий суд замість ОАСК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати