21 вересня 2016, 11:00

Закінчення перехідного періоду для неприбуткових організацій

Опубліковано в №38 (536)

Юлія Лавреха
Юлія Лавреха «TaxLink, платформа податкових знань» експерт

Державна фіскальна служба України в листі від 25.08.2016 р. №28602/7/99-99-15-02-01-17 «Щодо актуалізації реєстру неприбуткових установ та організацій» надала інформацію стосовно алгоритму дій для оновлення реєстру неприбуткових організацій та приведення у відповідність до вимог Податкового кодексу (далі –ПК) України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нагадаємо, що з 01.01.2015 р. неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток підприємств щодо всіх доходів за умови виконання низки вимог, у тому числі щодо змісту установчих документів. Згідно з перехідними положеннями, неприбуткові організації, внесені до Реєстру, не виключатимуться з Реєстру до 01.01.2017 р., проте з настанням цієї дати в установчих документах повинні міститися обов’язкові положення, передбачені п. 133.4 ст. 133 ПК України. Таким чином, 01.01.2017 р. контролюючі органи повинні будуть перевірити всі зареєстровані неприбуткові організації та виключити з реєстру ті з них, які не відповідають законодавчим вимогам. Виключення з реєстру означатиме, що така організація повинна буде сплачувати податок на прибуток на загальних умовах.

16.07.2016 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок № 440).

Протягом 2-х місяців (з дати набрання чинності Порядку №440) ДФС України надсилатиме запити всім неприбутковим організаціям, окрім тих, чиї установчі документи оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». На запит неприбуткова організація має надати копії установчих документів (а ЖБК також повинні надати копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом). Такі копії повинні бути завірені підписом керівника або інших уповноважених осіб та печаткою неприбуткової організації (за наявності).

Якщо надіслані копії документів відповідатимуть вимогам п. 133.4 ст. 133 ПК України, неприбуткова організація буде внесена до нового реєстру, а також їй присвоюється одна з ознак неприбутковості, передбачених Порядком №440. Строк для розгляду документів – 1 місяць. Так само будуть внесені до нового реєстру неприбуткові організації, установчі документи яких оприлюднені в загальнодоступних джерелах та містять вказані п. 133.4 ст. 133 ПК України положення.

Неподання організацією документів або невідповідність цих документів не матиме наслідком виключення з Реєстру, оскільки контролюючі органи не наділені таким повноваженням до 01.01.2017 р. Таким організаціям надсилатимуться повідомлення про невідповідність їх документів.

Варто зазначити, що записи з чинного реєстру не будуть перенесені автоматично до нового Реєстру, кожна неприбуткова організація буде заноситися до Реєстру окремо, тому ті неприбуткові організації, які не доведуть до відома контролюючого органу відповідність своїх установчих документів вимогам п. 133.4 ст. 133 ПК України, з 01.01.2017 р. опиняться поза Реєстром неприбуткових організацій і повинні будуть сплачувати податок на прибуток на загальних підставах.

В майбутньому неприбуткові організації, які не подадуть документи на запит або отримають повідомлення про невідповідність документів, для включення до нового Реєстру повинні внести зміни до установчих документів та подати до контролюючого органу реєстраційну заяву з позначкою «зміни» або «доповнення» за формою №1-РН, що наведена у додатку 1 до Порядку №440, а також завірені копії установчих документів (для ЖБК – ще й копії документів, які підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом). Строк розгляду – 14 календарних днів з дня отримання. Подання заяви та документів може бути здійснено особисто представником неприбуткової організації, надіслано поштою або засобами електронного зв’язку. Якщо установчі документи неприбуткової організації оприлюднені на порталі електронних сервісів, така організація може не надавати копії своїх установчих договорів.

ДФС України нагадала, що Реєстр неприбуткових організацій, оновлений за порядком №440, буде у відкритому доступі, однак міститиме лише загальну інформацію для ідентифікації самої неприбуткової організації. Не розкриватимуться дані про місцезнаходження організації, її засновників, керівників та головних бухгалтерів, а також економічні відомості, які характеризують фінансово-економічні показники господарської діяльності неприбуткової організації. До реєстру будуть внесені лише неприбуткові організації зі статусом юридичних осіб.

Надалі контролюючий орган здійснює моніторинг відомостей, що містяться в Реєстрі, відомостей щодо найменування неприбуткової організації та інших, зазначених у реєстраційній заяві, отриманих з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також щодо неприбуткових організацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати