05 лютого 2021, 14:54

Як зареєструвати торговельну марку: інструкція для креаторів від юристів Bihus.Info

Андрій Сербін
Андрій Сербін юрист Bihus.Info

Якщо ви журналіст, відеоблогер, продакшн, то для захисту вашого лого або унікальної назви бажано створити та зареєструвати торговельну марку. Це можна зробити самостійно, онлайн, на офіційному веб-сайті Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Реєстрація торговельної марки допоможе вам відрізнити ваші товари або послуги від товарів або послуг інших осіб. Така реєстрація здійснюється на сайті Укрпатенту (Національному органі інтелектуальної власності) - організації, що займається захистом інтелектуальної власності в Україні.

Ось Вам кілька порад, як це зробити:

1. Створити файл із чітким зображенням торговельної марки, краще у чорно-білому виконанні, розміром 8*8 см (800*800 пікселів), у форматі JPG.

2. Отримати електронний цифровий підпис, якщо такого ще не маєте.

3. Також для формування нової заявки вам знадобиться сплатити збір за подання заявки на торговельну марку. Калькулятор розміру збору за посиланням. При поданні електронної заявки пільга за збір складає 20%.

4. Зображення торговельної марки (у форматі JPG) і квитанцію про сплату збору (у форматі DOC) необхідно підписати електронним цифровим підписом. Це можна зробити на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України за посиланням.

5. ВАЖЛИВО!!! Зберегти дані та підпис необхідно: 1. В одному файлі. Формат CAdES; 2. Алгоритм підпису: "ДСТУ 4145"; 3. Формат підпису: “CAdES-T – додається час підписання файлу КЕП”.

6. На сайті "Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (Ніццька класифікація)" обирати потрібний Вам клас і скачати його.

7. Зареєструватись на сайті Укрпатенту, у системі подання електронних заявок на знак для товарів і послуг, за посиланням.

8. Перейти до розділу "Подання заявки", підрозділу "НОВА ЗАЯВКА НА ЗНАК ДЛЯ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ".

9. Сформувати нову заявку, детальна інструкція до заповнення якої знаходиться на сайті Укрпатенту в розділі "Довідка", під назвою "Посібник користувача системи електронного подання заявок".

Набуття права на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Строк дії свідоцтва становить 10 років від дати подання заявки до Укрпатенту і продовжується Укрпатентом за клопотанням власника свідоцтва щоразу на 10 років, за умови сплати збору в порядку, встановленому пунктом 2 статті 18 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»

Нагадєємо, якщо ви журналіст/активіст і ваші права порушують – звертайтесь до юристів платформи svoi.bihus.info.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати