Коли споживач замовляє товар на маркет-плейсі та отримує неякісну річ, він звертається до продавця за поверненням коштів або заміною товару. А що робити, коли адвокат надає неякісні послуги? Звісно, можна звернутися до нього з зауваженнями щодо його роботи, однак такі дії не допоможуть ефективно вирішити ситуацію, а правник ніяким чином не понесе відповідальність, передбачену законодавством. Коли школяр незадовільно поводиться на уроці, вчитель запрошує на «бесіду» батьків такого школяра.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвоката може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з підстав, передбачених Законом. У нашому випадку ви можете поскаржитися на дії такого «учня » саме «батькам» — кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури регіону. Для цього потрібно:
1. У Єдиному реєстрі адвокатів України знайти інформацію про адресу робочого місця адвоката. Це потрібно для того, щоб розуміти, у кваліфікаційно- дисциплінарну комісію адвокатури якого регіону подавати скаргу.
2. Написати скаргу на дії адвоката. Відповідно до п. 14 положення «Про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність», заява (скарга) подається в письмовій формі особисто заявником (скаржником) або його представником. У заяві (скарзі) обов’язково має бути зазначено:
- найменування кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, до якої подається заява (скарга);
- ПІБ (найменування) заявника (скаржника), посада, місце роботи для посадової та службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку та адреса електронної пошти (за наявності);
- ПІБ адвоката, щодо поведінки якого подається заява (скарга), його поштова адреса, а також номер засобу зв’язку та адреса електронної пошти, якщо вони відомі;
- виклад обставин, якими заявник обґрунтовує факт наявності в діях адвоката дисциплінарного проступку;
- вимоги скаржника (наприклад: просимо притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку і застосувати до нього дисциплінарне стягнення);
- на підтвердження обставин, якими обґрунтовується заява (скарга), заявник (скаржник) надає докази, а в разі неможливості зазначає про докази, надати які самостійно не може, з обов’язковим зазначенням причин та прохання до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про їх витребування.
До заяви (скарги) додається її копія та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для вручення адвокату, щодо поведінки якого подається заява (скарга), а також копія платіжної квитанції банківської установи про оплату за організаційне забезпечення її розгляду (розмір такої плати — прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на день подання заяви (скарги).
Заява (скарга) підписується заявником (скаржником) або його представником із зазначенням дати її подання. У разі подання заяви (скарги) представником у ній зазначаються ПІБ представника, його поштова адреса, а також номери засобів зв’язку та адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з заявою (скаргою) подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
3. Після того, як скарга написана, подаємо її особисто або направляємо на адресу кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, де знаходиться робоче місце адвоката, листом з оголошеною цінністю з описом вкладення.
4. Чекаємо рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону про порушення дисциплінарної справи.
Такий порядок дій встановлений чинним законодавством задля того, щоб унеможливити зловживання правами адвокатами під час виконання ними свої професійних обов’язків.
Під час підготовки скарги варто пам’ятати, що відповідно до п. 6 положення «Про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може ма- ти наслідком його дисциплінарну відповідальність», не допускається зловживання правом на звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, у т.ч. ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката без достатніх підстав і використання зазначеного права як засобу тиску на адвоката у зв’язку зі здійсненням ним адвокатської діяльності.
Варто зазначити, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт №6205 від 22.10.2021 р. «Про внесення змін до Закону України «Про та адвокатську діяльність» щодо посилення авторитету адвокатури», який покликаний посилити авторитет такого інституту, як адвокатура, через недопущення до професії осіб, які могли б спаплюжити почесне звання адвоката та кинути тінь на адвокатуру як соціально-правовий інститут держави, що стоїть на захисті прав і свобод громадян, іноземців та осіб без громадянства.