10 вересня 2020, 14:39

Правила контрольованих іноземних компаній (КІК) в Україні

Олексій Майстренко
Олексій Майстренко податковий та юридичний консультант

Одним із найефективніших механізмів оподаткування іноземних прибутків резидентів України є правила контрольованих іноземних компаній (КІК). Перші згадки про них з’явилися в Україні наприкінці 2017 року в якості «відповіді» на План дій ОЕСР - BEPS. В травні 2020 року правила КІК разом із іншими змінами до Податкового кодексу були прийняті Верховною Радою в Законі України 466-IX, більш відомим як «Anti-BEPS». Правила контрольованих іноземних компаній набудуть чинності з 01 січня 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вони будуть застосовуватися для оподаткування резидентів України, які прямо чи опосередковано володіють часткою в іноземній юридичній особі або утворенні без статусу юридичної особи. Закон передбачає оподаткування доходів резидентів за ставкою 19,5%. Під його дію підпадають резиденти, які мають контроль над переважною частиною (>50%) іноземної компанії та (або) резиденти із часткою > 25% (за умови володіння іншим резидентом України > 50% акцій).

Запровадження правил контрольованих іноземних компаній (КІК) в поєднанні із впровадженням загальних стандартів звітності (CRS), прийнятих у 135 країнах, дозволить податковим органам здійснювати якісний контроль та сучасний нагляд за сферою бізнесу. Очікується, що нововведення сприятимуть детінізації сектору та стануть «наріжним каменем» для компаній, зареєстрованих в «низькоподаткових» юрисдикціях.

Незважаючи на суворі обмеження та правила, Eurofast має готові рішення для підтримки та реструктуризації вашого бізнесу відповідно до нових вимог та стандартів КІК. Закон передбачає, що дохід контрольованої іноземної компанії не буде оподатковуватися за умови якщо:

1. Загальний річний дохід КІК становить менше 2 млн. Євро;

2. Існує угода про уникнення подвійного оподаткування із країною в якій розташована КІК та:

  • КІК сплачує податок на прибуток понад 13% або
  • Доля пасивного доходу КІК складає менше 50%.

3. КІК є публічною компанією, акції якої котируються на фондовій біржі;

4. КІК належить до благодійних організацій.

Для отримання додаткової інформації про те, як Eurofast може допомогти Вам та Вашому бізнесу підготуватися до нових податкових змін, будь ласка, зв'яжіться з нами за адресою: kiev@eurofast.eu. Eurofast – це команда податкових професіоналів із 40-річним досвідом у 24 країнах світу. Наші експерти готові запропонувати Вам індивідуальний план, допомогу та підтримку саме зараз!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати