25 березня 2019, 15:14

Personal brand для інхауса: а чи потрібно?

Опубліковано в №12-13 (666-667)

Анна Жарова
Анна Жарова керуюча юридичним та комплаєнс-напрямами «Philips Україна»

Потрібно і крапка. Планувала зупинитися на першому реченні, але неаргументована відповідь — це поле для подальшої неконтрольованої дискусії. Тому сформулюю декілька тез, чому вважаю, що інхаусу потрібно будувати персональний бренд.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Можливість сміливо ділитися власним досвідом

Не лише в нашій професії, але й загалом в Україні простежується тенденція, що всі є спеціалістами в усьому, всі висловлюються на всі теми. На мою думку, це неправильно і неконструктивно. Суспільство, в тому числі українська юридична спільнота, потребує експертів та практиків, які сміливо будуть ділитися своїм досвідом. Подумайте, в чому ви дійсно експерт, на яких питаннях ви знаєтеся краще, ніж інші. Не бійтеся цим поділитися.

Сьогодні юридична спільнота представлена переважно юридичними фірмами, які заполонили конференції, практики, форуми. Варто пам'ятати, що основна мета на таких заходах — отримати клієнта, продати свої послуги та методи вирішення проблем. Як наслідок, більшість представників юридичних фірм говорять про перемоги та позитивні справи. Тому на хвилинку може здатися, що ніхто ніколи ні в чому не помиляється.

Однак не існує ідеальних людей і супер професіоналів. Всі знають відому приказку, що краще вчитися на помилках інших. Якщо ви промахнулися або у вас трапився якийсь факап — нічого страшного, теж про це розкажіть (звичайно, дотримуючись комерційної таємниці та конфіденційності). Поділившись не лише своїми успіхами, але й помилками, ви здобудете більшу вдячність від аудиторії, ваш досвід буде практичним, а в результаті ви здобудете прихильність, контакти інших інхаусів для корисного неофіційного спілкування, розуміння, що відбувається на ринку, які існують тенденції та загрози.

Можливість впливати на спільноту та формувати «порядок денний»

Продовжуючи першу тезу, варто зазначити, що публічні виступити та відкритий обмін досвідом надають можливість сформувати коло однодумців — людей, які поділяють ваші цінності та інтереси. Це додатково надасть вам широкі перспективи для самореалізації, формування майданчиків для інхаусів, де можна обговорювати больові точки та моменти успіху юристів різних компаній. Ви зможете робити соціальні чи освітні проекти, заряджати спільноту власними цінностями, що в результаті здійснить корисний вплив не лише на бізнес вашої компанії, але й на бізнес-середовище країни.

Капіталізація і диференціація

Погодьтеся, на ринку багато висококваліфікованих юристів з цікавим досвідом, міжнародними та національними сертифікатами. Серед цієї маси юристів вам потрібно виділятися, щоб бути привабливим на ринку праці. Персональний бренд — це один з найкращих інструментів для диференціації.

Справжній бренд коштує дорого. Тут необхідно пригадати слова Джона Маріотті: «Бренд — це гарантія якості, належного сервісу, істинної цінності товару, перевірені часом та в результаті неодноразового використання». Отже, постійний розвиток своїх навичок, нові професійні досягнення, поглиблення експертизи, невтомна праця, публічність та відкритість дозволять вам збільшить капіталізацію власного бренду на ринку, що принесе конкретні дивіденди та цікаві професійні виклики.

Дисклеймери — застереження

Як юрист, який пише про маркетинг і бренд, не можу уникнути дисклеймерів у цій статті. По‑перше, варто наголосити, що з перших кроків побудови персонального бренду обов'язково знайдуться люди, які почнуть вас критикувати. Потрібно бути до цього готовим. Приводів для критики може бути безліч. Наприклад, нагорода чи включення у професійний рейтинг (хтось похвалить, а хтось запитає, скільки ви заплатили). Необхідно спокійно до цього ставитися, адже це зворотний бік публічності.

По‑друге, будьте щирими, будьте собою, несіть у маси те, у що дійсно вірите. Якщо ви будете фальшивити, публічно закликати до протидії хабарництву, а на власній сторінці розповідати, «як вирішили питання», то нічого не вийде. Лише ваші сильні та щирі переконання і цінності можуть стати основою вашого персонального бренду. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати