Коментарі

  • Бумба Орест

    радник «ЮК АРМАДА»

    Обтяження нерухомості: судові рішення на практиці

    21 листопада 2024 р., 14:20

    Накладення обтяження на нерухоме майно за судовим рішенням є одним із найефективніших засобів забезпечення реального виконання судового рішення. Проте навіть після отримання рішення, яке дає змогу провести реєстрацію обтяження на нерухоме майно, досягти очікуваного результату не завжди вдається. Це зумовлено специфікою практичного виконання судових рішень, що розглянута в цій статті.

  • Павленко Григорій

    керуючий партнер «Pavlenko Legal Group»

    Покращення бізнес-клімату в Україні: роль судів

    20 листопада 2024 р., 19:09

    Будь-яка сучасна демократична держава базується на принципі верховенства права. Це ключова засада, яка передбачає, що всі суб’єкти суспільних відносин діють відповідно до встановлених правил. Верховенство права є основою функціонування держави, оскільки саме завдяки дотриманню цього принципу громадяни та бізнес можуть передбачити правові наслідки своїх дій, планувати майбутнє та розуміти, що їхні права захищені.

  • Єніч Володимир

    партнер «AVER LEX»

    Санкційні справи та майнові спори за участю держави: досвід і виклики

    20 листопада 2024 р., 17:53

    Майновий аспект у санкційній політиці актуалізувався після впровадження 24 травня 2022 року інституту спеціальної санкції — стягнення активів у дохід держави.

  • Марчук Соломія

    СЕО «Main Business Partner»

    Юридичні інструменти проти корупції: як подолати кризу взаємодії бізнесу із владою

    20 листопада 2024 р., 17:34

    Український бізнес, особливо молоді компанії, що прагнуть розширюватися, стикається з вибором: дотримуватися закону та витрачати час на бюрократичні процедури або ж скористатися неформальними методами, щоб пришвидшити досягнення мети. Чому так відбувається?

  • Пономаренко Юлія

    юристка «ALERTES»

    Угоди про визнання винуватості: процедура та проблеми застосування

    19 листопада 2024 р., 17:29

    Угода про визнання винуватості — це домовленість між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим, в якій останній добровільно визнає свою вину у вчиненні кримінального правопорушення в обмін на заздалегідь узгоджене покарання.

  • Стародуб Ірина

    радниця з правових питань Playsoft, адвокатка

    Як захистити комп’ютерну гру від конкурентів?

    19 листопада 2024 р., 10:53

    У світі інформаційних технологій вже нікого не здивуєш написаною комп’ютерною програмою, однак з розвитком цифровізації свій написаний продукт стало захищати важче, як від недобросовісних підрядників, так і від конкурентів. Відповідно, дуже важливо не лише створити свій продукт, а й захистити його з юридичного погляду.

  • Савчин Михайло

    доктор юридичних наук, професор, Ужгородський національний університет, віцепрезидент Світового конгресу українських юристів

    Про стан війни або/та воєнний час

    18 листопада 2024 р., 16:37

    Новообраний президент США Дональд Трамп ще напередодні своєї виборчої кампанії пообіцяв, що він за 24 годин досягне примирення між Україною та російською федерацією.

  • Боярчуков Максим

    керуючий партнер, адвокат «Максим Боярчуков та Партнери»

    Імплементована Директива ЄС у банкрутних процедурах: основні зміни

    15 листопада 2024 р., 18:40

    Внесення змін до законодавства з процедур банкрутства завжди було примітним та дещо хвилюючим питанням у законотворчій діяльності України. Не стало винятком і підписання Президентом України ЗУ «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації» (далі — Закон 3985-IX), яке відбулось 22.10.2024.

  • Пампура Максим

    т.в.о. Голови Державної судової адміністрації України

    Цифровізація судочинства: ключові завдання

    15 листопада 2024 р., 14:30

    Влітку 2022 року, отримавши статус кандидата в члени Європейського Союзу, Україна взяла на себе зобов’язання щодо подальшого здійснення низки глибинних реформ, серед яких і судова. Активізація процесу євроінтеграції України стала потужним рушієм перетворень – новим етапом для втілення судової реформи, в якому змінилися ракурс та підходи до її впровадження.

  • Гурська Анастасія

    член Комітету НААУ з антикорупційної політики та комплаєнсу

    Тендерні маніпуляції: особливості кваліфікації та нюанси розслідування

    15 листопада 2024 р., 14:07

    Хоча термін «тендерні маніпуляції» відсутній у Кримінальному кодексі, його все ж уживають під час розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із проведенням процедур публічних закупівель. Що це за маніпуляції і коли за них настає відповідальність — спробуємо розібратися.

  • Навроцький Дмитро

    заступник голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права

    Подвійна плата за землю під час воєнного стану стала формою тиску на фермерські господарства

    13 листопада 2024 р., 12:51

    Реалії війни досить суттєво вплинули на податкову політику в Україні. З урахуванням законодавчих неузгодженостей та відсутності сталої судової практики, фермерські господарства відчули на собі негативні наслідки деяких рішень державних органів.

  • Кахнова Марина

    помічниця адвоката ЮФ ILF, консультантка БФ «Здорові рішення»

    Чи реально пацієнту захистити свої права в Україні?

    13 листопада 2024 р., 10:27

    Малолітню пацієнтку планово госпіталізують до Кіровоградської дитячої обласної лікарні в хірургічне відділення з діагнозом вроджена аномалія розвитку шлунково-кишкового тракту (хвороба Гіршпрунга).