Коментарі

  • Шуляк Тетяна

    адвокатка практики супроводу HoReCa I Retail «MK Legal Service»

    Як перевірити повноваження підписантів під час укладення договору: поради для підприємців

    29 серпня 2024 р., 19:09

    Укладання договорів є важливим складником господарської діяльності. Одним із ключових аспектів цього процесу є перевірка повноважень представників, що підписують договір. Якщо учасник, який підпише договір з однієї зі сторін, не буде мати повноваження на погодження такої угоди від імені компанії, договір може бути визнаний недійсним і між підприємцями виникнуть непотрібні спори.

  • Стародуб Ірина

    радниця з правових питань Playsoft, адвокатка

    Чи варто ставати резидентом Дія.City?

    29 серпня 2024 р., 18:50

    З 2022 року в Україні діє Закон, який має стимулювати розвиток цифрової економіки. Він надає ІТ-компаніям змогу скористатися перевагами правового режиму Дія Сіті. Для цього IT-компанія має стати резидентом Дія.City.

  • Данилець Дмитро

    адвокат практики супроводу HoReCa i Retail «MK Legal Service»

    Форс-мажор: як правильно прописати застереження в договорі?

    29 серпня 2024 р., 17:55

    Російська агресія та бойові дії на території України вносять критичні корективи в договірні відносини як в українському, так і в міжнародному бізнесі. Українські компанії та їхні іноземні контрагенти на практиці зіткнулися з низкою питань, які раніше вважалися винятково теоретичними. Наразі вони стали критично важливими для збереження вже наявних ділових відносин, а також для встановлення нових.

  • Назарчук Ірина

    журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

    Цивільні морські судна стають мішенями російських атак. Чи відшкодовують судновласникам збитки?

    29 серпня 2024 р., 10:37

    З перших днів повномасштабного вторгнення в Україну російська армія атакує інфраструктуру українських портів, морські комерційні судна під прапорами іноземних держав. По них летять російські ракети, на них росіянами здійснюються піратські напади. Подібних випадків десятки.

  • Марчук Соломія

    СЕО «Main Business Partner»

    Клуб білого бізнесу: кому вигідно, кому не вигідно?

    27 серпня 2024 р., 15:48

    Так званий «Клуб білого бізнесу» є ініціативою групи народних депутатів, які ще в березні цього року зареєстрували законопроєкт №11084 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».

  • Шуляк Тетяна

    адвокатка практики супроводу HoReCa I Retail «MK Legal Service»

    Нові умови продажу підакцизних товарів: які штрафи загрожують закладам харчування та торговельним мережам?

    23 серпня 2024 р., 18:58

    Верховна Рада нарешті запровадила новий порядок для торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями — попередній був прийнятий майже 20 років тому!

  • Боярчуков Максим

    керуючий партнер, адвокат «Максим Боярчуков та Партнери»

    Стандарти доказування у позовах про стягнення збитків

    23 серпня 2024 р., 14:29

    Як переконати кого-небудь у тому, що вам завдано збитків? Здавалося б, це елементарна річ, яку кожна людина розуміє практично на підсвідомому рівні та яка зводиться до такого: «У мене була річ, інша особа позбавила мене цієї речі, нехай відшкодує мені її вартість».

  • Єніч Володимир

    партнер «AVER LEX»

    Нові секторальні санкції до виробників софту

    23 серпня 2024 р., 11:00

    Нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано Законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо заборони використання програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів.

  • Данилець Дмитро

    адвокат практики супроводу HoReCa i Retail «MK Legal Service»

    Фатальні помилки в контрактах у бізнесі: аналіз практики Верховного Суду в договірних спорах

    22 серпня 2024 р., 16:13

    Договір — це першооснова взаємовідносин будь-яких контрагентів і фундамент господарської діяльності. З розвитком бізнесу прогресує і регулювання цих відносин: підприємці хочуть отримати чіткий і зрозумілий захист їхніх інтересів, якщо інша сторона порушить договір.

  • Ханін Семен

    керуючий партнер, адвокат, к.е.н., заслужений юрист України, член правління ААУ «АМБЕР»

    Статус особи, яка може набути статус підозрюваної

    22 серпня 2024 р., 13:29

    У своєму листі прокурор САП зазначає наступне: «На теперішній час слідчими суддями ВАКС в порядку судового контролю постановлено ряд ухвал, якими констатовано НЕ НАБУТТЯ Особа статусу підозрюваного ДО МОМЕНТУ виконання запиту компетентними органами КРАЇНА… З метою недопущення будь-яких прав та законних інтересів зазначеного іноземного громадянина, до моменту виконання в межах міжнародного співробітництва відповідних процесуальних дій щодо вручення йому письмового повідомлення про підозру, у межах кримінального провадження не проводиться та не планується проведення жодних слідчих чи процесуальних дій».

  • Мельниченко Анатолій

    адвокат «Pavlenko Legal Group»

    Як не проспати загальні збори

    21 серпня 2024 р., 18:50

    Кворум як поняття для визначення правомочності проведення загальних зборів все менше почало використовуватися у лексиці правників. І річ не у відсутності його популярності, а у регулюванні такого поняття на законодавчому рівні.

  • Ситий В’ячеслав

    адвокат, радник, голова постійно діючого Третейського суду при Асоціації юридичних фірм України «ЮФ Ілляшев та Партнери»

    Третейський суд: альтернатива вирішенню спорів, про яку варто пам’ятати

    21 серпня 2024 р., 14:40

    Альтернативні способи вирішення спорів вже тривалий час застосовуються в практиці багатьох іноземних країн. Рада Європи, підтверджуючи принцип встановлення істини та справедливості в судовому процесі, підтримує ініціативи держав-членів щодо розробки та ухвалення загальноєвропейських норм із метою впровадження альтернативних способів вирішення спорів для досягнення балансу інтересів сторін.