Коментарі

 • Романова Світлана

  директор з правового забезпечення Групи Метінвест

  Бізнес як потерпіла сторона воєнних злочинів: досвід Групи МЕТІНВЕСТ

  29 листопада 2023 р., 13:36

  Війна — виклик, до якого нас ніхто не готував, працювати з яким нас не вчили в жодних університетах. Це досвід, який ми здобували одними з найперших у країні, прокладаючи шлях іншим. Це тест на професійну і особисту зібраність, здатність приймати рішення і діяти в найважчих, найнепередбачуваніших умовах. Впевнена, що цей важкий життєвий і професійний іспит юридична команда Групи МЕТІНВЕСТ склала на «відмінно», в черговий раз підтвердивши своє звання найкращих на українському ринку.

 • Ханін Семен

  керуючий партнер, адвокат, к.е.н. «АМБЕР, ЮК»

  Кримінальна відповідальність за умисне ухвалення суддею незаконного судового рішення: проєкт ст. 374-1 ККУ

  29 листопада 2023 р., 11:00

  За змістом п. 14 ч. 1 ст. 3 КПК України повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення є притягненням до кримінальної відповідальності.

 • Гудій Валерія

  адвокат, партнер «Ілляшев та Партнери, ЮФ»

  Компенсація за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю українців під час збройних конфліктів: як суди можуть захистити права постраждалих?

  29 листопада 2023 р., 09:25

  В українському законодавстві наразі відсутні приписи щодо відшкодування шкоди, завданої життю і здоров’ю саме цивільної особи внаслідок воєнних злочинів рф. Проте допомогти в таких питаннях може сформована судова практика.

 • Аветян Артур

  адвокат «Максим Боярчуков та Партнери»

  Екстрадиція ухилянтів. Популізм vs реальність?

  28 листопада 2023 р., 16:35

  Останнім часом в інформаційному просторі України почастішали новини про те, що українці призовного віку, які незаконно виїхали з території України під час дії воєнного стану та продовжують перебувати за кордоном, будуть екстрадовані.

 • Мирошніченко Інна

  адвокат «Максим Боярчуков та Партнери»

  Юридичний лабіринт розлучення

  24 листопада 2023 р., 18:41

  З цією думкою цілком погоджуюсь, і дійсно кожне розлучення має свої особливості. Деякі пари, питання з розлученням вирішують мирно, врегульовують у добровільну порядку проживання та утримання дітей, поділ майна та інші питання.

 • Фефелов Олександр

  партнер, адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права «Ілляшев та Партнери, ЮФ»

  Дозволи на концентрацію: чи вдалось АМКУ спростити процедуру?

  24 листопада 2023 р., 16:45

  Деякі питання отримання дозволів на концентрації в зв‘язку зі змінами Закону та запланованим оновленням положення про концентрацію.

 • Пітецький Віталій

  адвокат, керівник практики податкового права «АО «Бачинський та партнери»»

  Особливості оподаткування іноземців в Україні

  21 листопада 2023 р., 18:26

  Згідно з вітчизняним податковим законодавством України, іноземці, які знаходяться в Україні на законних підставах, мають ті самі права та обов’язки, що і громадяни України. А тому, якщо така особа-нерезидент отримує доходи із джерелом походження з території України, то вона зобов’язана сплатити податок з таких доходів.

 • Андрощук Геннадій

  головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

  CLIP: нова онлайн-платформа сприятиме отриманню авторами доходу від своїх творів

  21 листопада 2023 р., 10:16

  Близько 2 мільйонів людей вважають себе професійними творцями, а вартість економіки авторів оцінюється приблизно у 100 млрд доларів. А скільки ж заробляє автор контенту? Творці контенту заробляють від кількох доларів на місяць до тисяч щомісяця. Торішнє дослідження Linktree показало, що лише 12 % творців контенту, які працюють повний робочий день, заробляють понад 50 тис доларів на рік, а 46% — менше ніж 1 тис доларів.

 • Носов Костянтин

  адвокат, партнер «АО "SYNEGOR"»

  Мораторій на проведення податкових перевірок скасовано

  17 листопада 2023 р., 12:07

  9 листопада 2023 року Верховна Рада України зробила черговий крок до повернення органам державної податкової служби всеохоплюючих контрольно-перевірочних повноважень, які обмежувались спочатку епідемією COVID-19, а потім військовим вторгненням рф. Таким кроком є прийнятий закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок (законопроєкт №10016-д).

 • Полтавський Владислав

  юрист практики приватних клієнтів та вирішення спорів «АО «Бачинський та партнери»»

  Закон про знесення хрущовок: як це працюватиме на практиці

  15 листопада 2023 р., 14:18

  Незабаром у Верховній Раді України на пленарних засідання почнеться розгляд у другому читанні проєкту Закону про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду (далі — Законопроєкт).

 • Осмоловська Олена

  генеральний директор, т.в.о. головного редактора «Юридична газета»

  Історія одного звільнення: коли запитань більше, ніж відповідей

  14 листопада 2023 р., 11:58

  У відкритому доступі на сайті Спілки мертвих юристів опубліковано протокол спеціального пленарного засідання Конституційного Суду України від 14 травня 2019 року щодо звільнення голови КСУ Станіслава Шевчука з посади судді КСУ з підстав вчинення ним істотного дисциплінарного проступку.

 • Гришин Станіслав

  адвокат, військовослужбовець

  Оскарження службового розслідування через призму практики Верховного Cуду

  10 листопада 2023 р., 16:38

  Звільнення посадових осіб суб’єктів публічного права зазвичай супроводжується певними підготовчими діями з боку роботодавця. Зокрема, важливим етапом процедури звільнення є проведення службового розслідування з метою збирання доказів порушень з боку посадовця.