Коментарі

 • Соколов Микола

  адвокат, старший юрист «Ario Law Firm»

  Відкриваємо провадження у справі про банкрутство: виклики для кредитора

  03 червня 2024 р., 14:21

  Боржник перестав платити, кредитор не бачить подальших перспектив мирно розв’язати ситуацію. А отже, йде до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника. Та ось для того, аби суд погодився з доводами кредитора, слід ретельно підготуватися. Розберемося, як саме.

 • Боярчуков Максим

  керуючий партнер, адвокат «Максим Боярчуков та Партнери»

  Закриття провадження у справі про неплатоспроможність

  03 червня 2024 р., 13:49

  Приклад такого тлумачення норм КУзПБ щодо підстав закриття провадження у справі про неплатоспроможність наведено у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 26 травня 2022 року у справі №903/806/20.

 • Руденко Тетяна

  адвокат у сфері захисту економічної конкуренції, публічних закупівель

  Як скласти обґрунтування для закупівель за пунктом 13 Особливостей?

  31 травня 2024 р., 14:08

  Відповідно до Особливостей, за результатами прямих закупівель за винятками відповідно до пунктів 9 і 13, під час публікації звіту про договір, укладений без використання електронної системи закупівель, для замовників установлено імперативний обов'язок публікувати обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цих пунктів.

 • Бойко Сергій

  радник, адвокат «VBpartners»

  Збір доказів стороною обвинувачення після завершення досудового розслідування

  31 травня 2024 р., 13:27

  Все частіше трапляються випадки незаконного збору доказів стороною обвинувачення після завершення досудового слідства. Підставою для таких зловживань, зокрема, є недосконалість чинного законодавства.

 • Бусол Олена

  д.ю.н., старша наукова співробітниця, керуюча АБ ОЛЕНИ БУСОЛ, адвокатка

  Процедура складення акту догляду як порушення медичної таємниці: постанова КМ №560

  30 травня 2024 р., 18:44

  Надаючи правову допомогу своїм клієнтам із питань відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, адвокатське бюро розглянуло проблему відповідності п. 61 Порядку щодо переліку документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у п. 13 ч. 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Конституції України, в частині процедури отримання акту про догляд (постійний догляд) за особою з інвалідністю.

 • Огреба Святослав

  радник «Asters, ЮФ»

  Пошук і повернення активів, незаконно виведених з України

  30 травня 2024 р., 16:38

  Результати дослідження компанії PwC у 2022 році показали, що 47% українських компаній постраждали від незаконного привласнення майна, хабарництва та корупції, а 51% — зазнали збитків від шахрайських дій.

 • Ященко Катерина

  HR «Аутсорсингова компанія Nota Group»

  Тенденції ринку праці 2024: очікування роботодавців і сподівання кандидатів

  29 травня 2024 р., 13:39

  За офіційними підрахунками за час повномасштабного вторгнення з України виїхало близько 2,4 мільйонів українців. Наразі війна триває і роботодавцеві варто брати до уваги, що ця цифра може бути далеко не остаточною.

 • Ісрафілзаде Зівер

  юрист Українського ветеранського фонду

  Україна захищає своїх героїв: нові правила мобілізації та відпусток для звільнених із полону

  29 травня 2024 р., 13:39

  Україна прийняла нові законодавчі зміни, що забезпечують захист прав військовослужбовців, звільнених із полону. Вони включають можливість звільнення з військової служби за власним бажанням, додаткову відпустку тривалістю 90 днів та право на мобілізацію лише за згодою.

 • Косован Анатолій

  керуючий партнер, адвокат «Kosovan Legal Group, ЮФ»

  Підтвердження податкового кредиту з ПДВ. Практика ВС лишається незмінною

  29 травня 2024 р., 13:32

  Один з останніх наших судових кейсів із податковою змусив трохи похвилюватись. І не лише про долю 4 млн гривень ПДВ клієнта, а й про стабільність судової практики в цій сфері та справедливе правосуддя як таке.

 • Яковенко Олександр

  старший юрист «Asters, ЮФ»

  Спори щодо визнання недійсними рішень загальних зборів: 5 позицій ВС

  29 травня 2024 р., 12:51

  Спори щодо оскарження рішень органів управління товариств – найпоширеніша та одна з найскладніших категорій корпоративних спорів. Попри це, правове регулювання більшості аспектів цих спорів фрагментарне та непослідовне або відсутнє взагалі.

 • Жукова Олена

  аудиторка, адвокатка, керівна партнерка Сайвена Груп

  Перша КІК-звітна компанія. Лабіринт помилок

  24 травня 2024 р., 19:01

  Перша КІК-звітна кампанія завершилася, і настав час підбивати підсумки. Ми склали декілька сотень різних КІК-звітів, та тепер (ймовірно) можемо написати цілу енциклопедію з назвою «Все, що ви хотіли знати про КІК, але боялися запитати». Ми занурилися в цей світ так глибоко, що коли законодавство викидало нас на новий виток атракціону «Жахів бюрократії», ми були готові до нових несподіваних викликів і сюрпризів від чиновників-непрофесіоналів.

 • Матвійчук Наталія

  приватна виконавиця виконавчого округу Одеської області

  Верховний Суд: Відмова у праві виїзду за кордон боржника може бути оскаржена

  21 травня 2024 р., 18:22

  Ухвала суду першої інстанції про відмову у задоволенні подання про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України може бути оскаржена в апеляційному порядку.